Kolor portfela ma znaczenie. Dzięki niemu przyciągniesz pieniądze

Kolor portfela ma znaczenie. Dzięki niemu przyciągniesz pieniądze

Niektórzy wierzą, że kolor portfela ma znaczenie
Niektórzy wierzą, że kolor portfela ma znaczenie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
22.02.2023 17:11, aktualizacja: 22.02.2023 21:33

Portfel to obowiązkowy element wyposażenia plecaka czy torby. Wybór materiałów i barw jest ogromny – ale niektórzy wierzą, że najlepiej sprawdzi się tu jeden konkretny kolor, który ma przyciągać pieniądze.

Przesądy dotyczące pieniędzy są bardzo rozpowszechnione. Nic dziwnego – wszystkim zależy na tym, żeby finanse trzymały się nas mocno i żebyśmy nie musieli się o nie martwić. Oto kilka z przekonań, które są najbardziej rozpowszechnione. Nie warto podchodzić do nich śmiertelnie poważnie, a raczej traktować jako ciekawostkę.

Kolor portfela ma znaczenie? Jeden jest szczególnie polecany

Portfel, który sam przyciąga pieniądze? Wielu z nas na pewno o takim marzy, szczególnie w dobie galopującej inflacji, chociaż nie tylko. Niestety, o czymś takim możemy tylko pomarzyć - pieniądze raczej same nie spadną z nieba, ani nie wskoczą do naszego portfela. Niektórzy jednak wierzą, że wystarczy wybrać odpowiedni model portfela lub portmonetki, żeby o przypływ gotówki było znacznie łatwiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jaki portfel wybrać? Okazuje się, że szczególnie ważna jest jego barwa. W tym wypadku sprawdzi się przede wszystkim czerwień - jest to kolor, który symbolizuje ogień. Dodaje pewności siebie, przynosi szczęście i zapewnia bogactwo, dobrobyt oraz pomyślność w sferze finansowej. Na szczęście jest to jednocześnie jeden z najpopularniejszych kolorów portfeli, które możemy znaleźć w galanteriach skórzanych. Łatwo znaleźć więc go w sklepach.

Co przynosi pieniądze? To najpopularniejsze przesądy

Co włożyć do portfela na szczęście? Najpopularniejsze są przede wszystkim łuski z wigilijnego karpia, które zgodnie z tradycją mają przynosić nam finansową obfitość w kolejnym roku. Jeśli natomiast dajemy portmonetkę lub portfel w prezencie, ważne jest również schowanie do niego symbolicznego grosika na szczęście. Ma to poprawić sytuację finansową obdarowanej takim prezentem osoby.

Portfel nie powinien być także dziurawy. Według innego przesądu takie zaniedbanie może sprawić, że pieniądze zaczną od nas uciekać, najlepiej więc starannie dbać o ich przechowywanie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta