Trwa ładowanie...

Kolorowy piórnik kiedyś był marzeniem. Dziś wybór jest ogromny

Najpierw drewniane, później metalowe, dziś o przeróżnych kształtach, materiałach i kolorach. Piórniki przeszły długą drogę
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Klasyczny piórnik to już dziś przeżytek. Liczą się kolory i kształty
Klasyczny piórnik to już dziś przeżytek. Liczą się kolory i kształtyŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Olaf Nowicki/Agencja Gazeta
d3tz42h

Dzisiejsi uczniowie nawet nie zdają sobie sprawy, ile ich rodzice daliby w dzieciństwie za kolorowy piórnik. Ba jakikolwiek inny niż zwykłe metalowe pudełko byłby rewelacją.

Najpopularniejszym piórnikiem w Polsce był chyba ten, w którym mieszkał Plastuś - bohater utworu dla dzieci, autorstwa Marii Kownackiej. Po raz pierwszy opowiadanie było zamieszczone w „Płomyczku” 2 września 1931, a jako książka "Plastusiowy pamiętnik" zadebiutował w 1936. Opisany w nim piórnik w którym mieszkał główny bohater, było to po prostu drewniane pudełko.

W latach 90. w sklepach wreszcie pojawiły się kolorowe piórniki, które z dumą można było nosić w tornistrze lub plecaku. Każdy dzieciak chciał mieć wówczas w nim żelowe długopisy, myszkę do poprawiania błędów czy charakterystyczną dwukolorową gumkę.

Z czasie piórniki zaczęły przybierać coraz to ciekawsze kształty. Dziś w modzie są piórniki w koty. Zresztą, co w koty nie jest dziś modne? Piórniki mają nie tylko nadruki w puchate zwierzaki, ale również kształtem starają się je naśladować. Tak jest w przypadku piórnika w bardzo popularny w internecie motyw z kotem Pusheen.

Wykonany z delikatnego pluszu, wewnątrz obszyty podszewką. Uszyty tylko z nowych, niealergicznych materiałów.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3tz42h

Podziel się opinią

Share
d3tz42h
d3tz42h