Trwa ładowanie...
21-07-2008 14:36

Kolory w saloniku

Pani Magda przysłała mi zdjęcie swojego saloniku i prosi o pomoc w zmianie kolorystyki ścian, ponieważ obecny już się znudził.

Kolory w saloniku
d42fkkh
d42fkkh

Pani Magda przysłała mi zdjęcie swojego saloniku i prosi o pomoc w zmianie kolorystyki ścian, ponieważ obecny już się znudził.

Ma Pani odważne podejście do koloru, mam dla Pani dwie propozycje kolorystyki.

Pierwsza propozycja (wersja 1 – autor modyfikacji – J. Rzepińska) wykorzystuje istniejącą kolorystykę pojawiającą się w dodatkach. Harmonijnie pasuje również do istniejących mebli. Jest to kolor oliwkowy, dokładny odcień proponuję dobrać na zasadzie kupna kilku próbek i pomalowaniu fragmentów ściany. Uwaga! Najpierw konieczne będzie dokładne pokrycie istniejącego koloru farba kryjącą białą, tak aby próbka nowej farby nie „pożyczyła” sobie odcienia od istniejącej barwy na ścianie. Przy tak silnym kolorze jest pewne, że takie przekłamanie kolorystyczne by powstało.

Drugą propozycją kolorystyczną jest kolor niebieski (wersja 2 – autor modyfikacji – J. Rzepińska). I tutaj również proponuję na miejscu dobrać odpowiedni odcień. Na zdjęciu faktyczna kolorystyka mebli i dodatków może być przekłamana, dlatego nie podejmuję się określenia odcienia za pomocą fotografii. Musiałabym osobiście zobaczyć wnętrze. Wstępnie wydaje się, że sprawdzi się tu taki niebieski jak na fotce i granat. Ale być może turkusowy? To właśnie należałoby sprawdzić na miejscu. W przypadku drugiej propozycji na pewno należy rozważyć wprowadzenie innej kolorystyki dodatków i tkanin. Na pewno pasować będą dodatki niebieskie i żółte.

Arch. wnętrz
Joanna Rzepińska

d42fkkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42fkkh