GwiazdyKomedia "Statyści" wkrótce w kinach

Komedia "Statyści" wkrótce w kinach

Komedia "Statyści" wkrótce w kinach

19.10.2006 14:03, aktual.: 10.09.2018 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komedia "Statyści" w reżyserii Michała Kwiecińskiego, obsypana nagrodami na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni, trafi wkrótce do polskich kin. W filmie wystąpili m.in. Kinga Preis, Bartosz Opania, Krzysztof Kiersznowski i Anna Romantowska.

Komedia \"Statyści\" w reżyserii Michała Kwiecińskiego, obsypana nagrodami na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni, trafi wkrótce do polskich kin. W filmie wystąpili m.in. Kinga Preis, Bartosz Opania, Krzysztof Kiersznowski i Anna Romantowska.

"Bohaterami "Statystów" są zwykli, szarzy, rozczarowani życiem ludzie, którzy niespodziewanie dostają od losu szansę na zmianę swojego życia. Do małego miasta, w którym nigdy nic się nie dzieje, przyjeżdża chińska ekipa filmowa. Kręcą film o tragicznej miłości\" - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), który dofinansował produkcję "Statystów".

Chińczycy chcą realizować film o tragicznej miłości w Polsce, ponieważ potrzebują do statystowania Europejczyków o ponurych twarzach. Polaków uważają za naród wyjątkowo smutny, a więc - ich zdaniem - do ról takich statystów doskonały. Na casting w małym miasteczku zgłasza się tłum mieszkańców.

Twórcy "Statystów" zdobyli na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni siedem nagród. Otrzymali je w kategoriach: najlepszy drugoplanowy aktor (Kiersznowski), drugoplanowa aktorka (Romantowska), scenariusz filmowy (Jarosław Sokół) oraz zdjęcia (Arkadiusz Tomiak).

Trzy kolejne nagrody odebrał za "Statystów" reżyser Michał Kwieciński: Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę Rady Programowej TVP oraz Nagrodę "Złoty Klakier" dla najdłużej oklaskiwanego filmu.

Autorem muzyki do "Statystów" jest Michał Lorenc. Do polskich kin film ma trafić 27 października.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także