Trwa ładowanie...

Koniec niebieskiej torby z IKEI. Jak wygląda jej następczyni?

W czerwcu 2016 roku świat obiegła informacja, że nadszedł koniec kultowej niebieskiej torby IKEA. Produkt, który znajduje się w domach tysięcy Polaków, ma zostać zastąpiony torbą w nowym kształcie. Nowa propozycja pojawi się w asortymencie do połowy 2017 roku, ale czy oznacza to, że niebieskiej już nie zobaczymy? - Klasyczną torbę FRAKTA wciąż będzie można znaleźć w naszych sklepach - zapewnia w rozmowie z WP Agata Czachórska z IKEA. Skąd pomysł na zmianę i jednocześnie utrzymanie pierwotnej torby przy życiu?

Share
Koniec niebieskiej torby z IKEI. Jak wygląda jej następczyni?
Źródło: East News
d1y3l88

Nowa FRAKTA ma być pierwszym owocem współpracy szwedzkiego producenta mebli z duńską firmą HAY. Legendarna niebieska torba IKEA całkowicie się zmieni.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Będzie ona wykonana z tkaniny w drobną biało-zieloną kratkę, z ciemnozielonymi paskami. Zabraknie na niej logo sklepu. - Świat się zmienia, zmienia się to, w jaki sposób żyją ludzie i w jaki sposób używają produktów. Jako marka, której wizją jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi, czujemy się zobowiązani do tego, by na te zmiany odpowiedzieć i dostarczyć naszym klientom produkty dostosowane do ich potrzeb – zarówno tworząc zupełnie nowe, jak i ulepszając te już istniejące i obecne w naszym asortymencie – komentuje w rozmowie z WP, Agata Czachórska z IKEA.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Decyzja kierownictwa IKEA wydaje się zaskakująca - tylko w ubiegłym roku finansowym firma sprzedała prawie 1,9 mln niebieskich toreb FRAKTA. Ale i na to szwedzki producent znalazł rozwiązanie - niebieska FRAKTA wciąż będzie dostępna w sklepach. Za pierwotny wygląd akcesorium odpowiada rodzeństwo Marianne i Knut Hagbergowie. Torba wykonana jest z syntetycznego materiału polipropylenowego – jest więc wytrzymała i nadaje się do wszystkiego.

d1y3l88

- Wykorzystanie niebieskich toreb zależy od potrzeb i kreatywności klientów – możemy przenosić w niej zakupy, często wykorzystywana jest do przeprowadzek, ale można też zasadzić w niej roślinę na balkonie czy nawet wyhodować ziemniaki – dodaje Czachórska. – W internecie można znaleźć zdjęcia zrobionych z nich portfeli, saszetek i odzieży. Klienci pokazują, że to produkt uniwersalny – podsumowuje.

Jak wam podoba się nowa torba IKEA?

d1y3l88

Podziel się opinią

Share
d1y3l88
d1y3l88