Trwa ładowanie...
dtjclgg

Koronawirus w Polsce. Czy po 18 maja będzie można zorganizować wesele?

Przyszłe panny młode czekają z niecierpliwością na decyzję rządu w sprawie organizacji wesel podczas epidemii koronawirusa. 13 maja w trakcie konferencji prasowej o III etapie odmrażania gospodarki Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie, co z organizacją wesel.
Share
Wesele w trakcie pandemii koronawirusa (zdjęcie ma charakter ilustracyjny)
Wesele w trakcie pandemii koronawirusa (zdjęcie ma charakter ilustracyjny)Źródło: Getty Images
dtjclgg

– Wiemy też, że nic nie będzie tak, jak wcześniej. Ale ten powrót do normalności, do tej "nowej normalności" właśnie, jest zależny od tego, jak będziemy przestrzegać restrykcji – oznajmił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej o III etapie odmrażania gospodarki.

Zgodnie z decyzją rządu część usługodawców będzie mogła ponownie uruchomić swoją działalność. Wszyscy muszą jednak przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Już od 18 maja wielu Polaków skorzysta z usług fryzjerów, kosmetyczek, a nawet będzie mogło wybrać się do kina plenerowego czy restauracji. Wiadomości te nie dla wszystkich są satysfakcjonujące. Przyszłe panny młode cały czas tkwią w niepewności, czy ich wesele się odbędzie.

Wesela w trakcie pandemii koronawirusa

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że na tym etapie nic nie zmienia się w kwestii organizacji wesel. – Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim będziemy mówić o weselach. Dajmy sobie trochę czasu. Zobaczymy, jak wygląda sytuacja – odpowiedział na pytanie. Oznacza to, że organizacja wesel nadal nie będzie możliwa.

dtjclgg

Zmieniły się również zasady odnośnie uroczystości religijnych. Od najbliższej niedzieli tj. 17 maja, w kościele może znajdować się 1osoba na 10 m kw. Dotychczas przestrzeń pomiędzy wiernymi musiała wynosić 15 m kw.

Zobacz także: Szkoły zostaną otwarte już w maju. Wyjaśniamy, kiedy i na jakich zasadach

Zobacz także: "Zostałam bez kasy i bez pracy". Paulina Młynarska o swoim kryzysie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtjclgg

Podziel się opinią

Share
dtjclgg
dtjclgg