Trwa ładowanie...

Szkoły zostaną otwarte już w maju. Wyjaśniamy, kiedy i na jakich zasadach

Szkoły zostaną otwarte. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił III etap odmrażania gospodarki. Uczniowie klas podstawowych 1-3 mogą wrócić do placówek edukacyjnych już 25 maja.

Share
Szkoły zostaną otwarte już w maju. Wyjaśniamy, kiedy i na jakich zasadach
Źródło: Getty Images
d2o0p02

W środę 13 maja odbyła się konferencja, podczas której premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny etap odmrażania gospodarki. Salony fryzjerskie, zakłady kosmetyczne i lokale gastronomiczne zostaną otwarte już w poniedziałek 18 maja, a tydzień później, bo 25 maja, dołączą do nich niektóre szkoły.

Szkoły zostaną otwarte już w maju

Należy zaznaczyć, że dotyczy to klas 1-3 szkół podstawowych, w których zostanie uruchomiona opieka dla dzieci. Nie będą to jednak zajęcia lekcyjne, ale takie o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Ostateczna decyzja o powrocie dzieci do szkół należy do rodziców. Nadal pozostaje możliwość otrzymania zasiłku opiekuńczego.

d2o0p02

Od 25 maja znów będą mogły odbyć się zajęcia w szkołach policealnych. Rozpoczną się także konsultacje dla maturzystów u uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Od 1 czerwca konsultacje zostaną już uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy np. chcą poprawić swoje oceny.

Przypominamy, że od 18 maja swoją działalność wznowią również schroniska młodzieżowe, a nastolatkowie w mniejszych grupach będą mogli wrócić do zajęć prowadzonych w pałacach i domach kultury.

Przepis na lekki i puszysty deser jogurtowo-czekoladowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o0p02

Podziel się opinią

Share
d2o0p02
d2o0p02