Korpohoroskop. Znaki zodiaku, które osiągną sukces w pracy

Korpohoroskop. Znaki zodiaku, które osiągną sukces w pracy

Które znaki zodiaku to pracoholicy?
Które znaki zodiaku to pracoholicy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.10.2023 08:48, aktualizacja: 06.10.2023 09:01

Dla niektórych praca w wielkiej, międzynarodowej korporacji jest spełnieniem marzeń, dla innych – niekończącym się koszmarem. Czy są znaki, które mają naturalne predyspozycje do takiego trybu pracy? Czas to sprawdzić.

Stabilność zatrudnienia, jasna ścieżka rozwoju i bogaty pakiet socjalny. Wielu śni o pracy w wielkiej firmie, która oferuje doszkalające kursy i owocowe czwartki, a z kolei innym kojarzy się z nudą, kieratem i… sprzedaniem duszy diabłu. Które znaki zodiaku spiszą się świetnie podczas wielkiego wyścigu szczurów, a które postanowią poddać się walkowerem? W naszym horoskopie z przymrużeniem oka badamy dzisiaj predyspozycje do pracy w korporacji. Kto się sprawdzi, a kto oszaleje? Dowiedz się, czy czeka cię wielka kariera w strukturach korpo.

Lew – szef wszystkiego

Osoby urodzone w znaku Lwa słyną z tego, że są bardzo ambitne i… do celu dążą po trupach. Nie pozwolą, aby ktokolwiek okazał się od niech lepszy, muszą być zawsze w centrum i nieustannie walczyć o swoje. Lwy zostały stworzone do korporacyjnego wyścigu szczurów, gdzie mają największą szansę na sukces. Chętnie zostaną dłużej, będą pracować ciężej, aby wykazać się swoimi umiejętnościami. Nie pozwolą nikomu się pokonać, bo są absolutnie przekonane, że to właśnie im należy się awans i podwyżka. To fakt, że Lwy błyskawicznie pną się po korporacyjnej drabinie i z czasem zostają poganiaczami… to znaczy szefami w innych zespołach.

Panna – królowa procesów

Panna jest niezwykle rozsądna, ułożona i też przewidywalna. Uwielbia, kiedy wszystko wokół niej przebiega według z góry ustalonego planu i spisanych reguł, do których w każdej chwili można zajrzeć, żeby coś sprawdzić. Osoby urodzone w tym znaku uwielbiają porządek, regulaminy i stałe procesy. Nic dziwnego, że w korporacji czują się jak ryba w wodzie. Cenią sobie stały porządek dnia, powtarzalne zajęcia i papierologię, dzięki której czują się ważne, bo tylko one rozumieją, co jest w niej napisane i po co. Tylko Panna ma dość cierpliwości, aby przeczytać dokumentację. Na szczęście dla niej praca w korporacji nie wymaga wyobraźni ani inwencji twórczej, której jest pozbawiona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Koziorożec – urodzony pracoholik

Jako urodzony pracoholik, Koziorożec nie jest wybredny, jeśli chodzi o poszukiwanie miejsca pracy. Po prostu zatrudni się tam, gdzie więcej zapłacą. Zdecydowanie sprawdzi się w korporacji, ponieważ bez marudzenia zostanie dłużej – pod warunkiem, że nadgodziny będą płatne. W zasadzie mógłby nawet zamieszkać w miejscu pracy, bo zwykle nie prowadzi zbyt bujnego życia osobistego. Praca jest dla Koziorożców sensem życia i największą pasją, dlatego z przyjemnością wezmą udział w wyścigu szczurów. Ba, z powodu wielkich, niezaspokojonych ambicji mają szansę go nawet wygrać i zostać kolejnym nielubianym szefem w strukturach wielkiej, międzynarodowej firmy.

Ostatni na mecie w wyścigu szczurów

Do pracy w korporacji nie nadają się osoby urodzone w znakach, które wyróżnia kreatywność oraz artystyczne zacięcie, jak Bliźnięta, Rak czy Ryby. Nie tylko będą się tam koszmarnie nudzić, ale dodatkowo irytować, że nie realizują swojego pełnego potencjału.

Nieszablonowo myślące Wodniki powinny raczej pomyśleć o pracy na własny rachunek, ponieważ nigdy nie znajdą zrozumienia wśród korporacyjnych szefów. Z Baranami i Strzelcami nigdy do końca nie wiadomo. Są dostatecznie utalentowane, aby zrobić wielką karierę, ale dość beztroskie i zbyt inteligentne. Nie tylko nie odnajdą się w kieracie, ale też szybko zaczną się nudzić.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!