GwiazdyKossakowski o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Zdradza kulisy trzeciego sezonu "Down The Road"

Kossakowski o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Zdradza kulisy trzeciego sezonu "Down The Road"

Przemek Kossakowski opowiedział o trzecim sezonie programu "Down the Road"
Przemek Kossakowski opowiedział o trzecim sezonie programu "Down the Road"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

23.09.2021 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w październiku na antenie TTV pojawi się trzeci sezon programu "Down The Road", który prowadzi Przemysław Kossakowski. Podróżnik w wywiadzie dla "Plejady" podzielił się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z planu.

Program "Down the Road. Zespół w trasie" zadebiutował na antenie TTV w 2020 roku. W jego ramach podróżnik Przemysław Kossakowski zabiera uczestników z zespołem Downa w zagraniczną podróż. Produkcja zyskała ogromną popularność. Teraz przyszedł czas na jej trzecią odsłonę. Premiera telewizyjna odbędzie się 3 października. 

Kolejni wyjątkowi uczestnicy 

Po raz pierwszy uczestnicy programu "Down The Road" dzieli tak duża różnica wieku. Najmłodsza uczestniczka Paulina ma 22 lata, natomiast najstarszy z ekipy jest 44-letni Paweł. Pierwszy raz również na udział w programie zdecydowała się para z 10-letnim stażem związku. Agnieszka i Tomek udowadniają, że osoby z zespołem Downa także mogą stworzyć trwałą i szczęśliwą relację. W ekipie pojawiła się również 38-letnia Daria, która samodzielnie prowadzi gospodarstwo domowe. W trzecim sezonie grupa ludzi pod przewodnictwem Przemka Kossakowskiego wybrała się do Turcji. 

Kossakowski nie był w żaden sposób przygotowywany merytorycznie do współpracy z osobami z zespołem Downa. Wiedzę czerpał jedynie ze swoich życiowych doświadczeń. Jego relacje z uczestnikami były zatem nawiązywane w bardzo naturalny sposób. Jednak na planie zdjęciowym programu mógł w razie czego liczyć na wsparcie dwóch terapeutek oraz ratowniczki medycznej.

"Down The Road 3". Mówią o miłości i seksie 

W rozmowie z "Plejadą" Kossakowski podzielił swoimi przemyśleniami na temat pracy nad kolejną odsłoną "Down The Road". Przyznał, że po raz pierwszy w programie znalazło się tak dużo miejsca na dyskusję o seksie i kwestii spełnienia w tej sferze osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy otwarcie mówili o swoich potrzebach. Podróżnik stwierdził, że jest to bardzo potrzebne i wpływa na zwiększenie świadomości społecznej. 

"Myślę tu między innymi o seksualności. To wciąż temat, który wywołuje odruch ucieczki u wielu osób. Ale to mnie w ogóle nie dziwi, skoro my, jako naród, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić rzetelnej debaty na temat edukacji seksualnej, to jak mamy poradzić sobie z rozmową na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami (…). W trzecim sezonie jest więcej przestrzeni poświęconej seksualności, ponieważ mamy dużo starszych uczestników i parę z 10-letnim stażem. Temat pragnień, seksu i spełnienia w tej sferze był obecny i mam nadzieję, że ta zmiana społeczna będzie postępowała" – powiedział w wywiadzie. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także