Trwa ładowanie...

Po 20 latach pracy odeszła z TVP. Iwona Schymalla nie chciała upolityczniać stacji

Iwona Schymalla to legenda polskiej telewizji i jedna z największych gwiazd TVP minionych dekad. W 2011 roku podjęła decyzję o zniknięciu ze szklanego ekranu i już nie powróciła. Jak wygląda dziś? Czym się zajmuje? Niedawno pojawiła się na inauguracji akcji społecznej "Masz wybór".

Share
Iwona Schymalla po 20 latach pracy odeszła z TVP
Iwona Schymalla po 20 latach pracy odeszła z TVP Źródło: AKPA, fot: Prończyk
d2e80xi

Jeżeli ktoś nie kojarzy nazwiska Iwony Schymalli, z pewnością rozpozna jej twarz na zdjęciach sprzed 20 lat. Legenda polskiej telewizji przez lata pracowała dla TVP. Do stacji trafiła w latach 90., dzięki konkursowi na spikerkę, a później była jedną z prowadzących porannej "Kawy czy herbaty". Z czasem angażowała się w programy o tematyce religijnej - prowadziła m.in. "Studio Papieskie" i współprowadziła programy, takie jak "Między niebem a ziemią" i "Jarmark cudów".

Po 20 latach pracy odeszła z TVP

W 2009 roku Iwonę Schymallę mianowano dyrektorką TVP1. Mimo ogromnej sympatii widzów, po 20 latach postanowiła odejść z pracy. Powodem była prawdopodobnie niekorzystna oferta, którą jej złożono. Przez okres swojej kadencji dyrektorki walczyła o to, aby nie upolityczniać stacji. Chciała, by dostarczano widzom rzetelnych informacji.

d2e80xi

Tuż po tym zniknęła z życia publicznego. Nie pojawiała się już ani w telewizji ani na ściankach. Po 10 latach od odejścia z mediów, została zauważona podczas jednej z ostatnich akcji społecznych dla kobiet.

Jak Iwona Schymalla wygląda dziś?

Dziennikarka pojawiła się na niedawnej inauguracji akcji społecznej "Masz wybór", która została dedykowana kobietom walczącym z rakiem piersi. Na ściance zapozowała w eleganckiej stylizacji z dodatkiem wzorzystej chusty i aż trudno uwierzyć, że w tym roku skończy 60 lat! Iwona Schymalla wciąż prezentuje się świetnie, a jej fani mają nadzieję, że jeszcze powróci do telewizji i zachwyci swoim głosem. Ona jak na razie skupia się jednak na pracy redaktorki naczelnej portalu Medexpress.pl, przeprowadzając wywiady na tematy związane ze zdrowiem. Dodatkowo jest też prezeską Fundacji "Żyjmy Zdrowo".

Iwona Schymalla kończy w tym roku 60 lat! East News
Iwona Schymalla kończy w tym roku 60 lat! Źródło: East News, fot: VIPHOTO

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Marcin Prokop ostrożnie o pracy w TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e80xi

Podziel się opinią

Share
d2e80xi
d2e80xi