Blisko ludziKosz do segregowania śmieci – jaki wybrać do kuchni, a jaki na zewnątrz?

Kosz do segregowania śmieci – jaki wybrać do kuchni, a jaki na zewnątrz?

Jaki kosz do segregacji śmieci wybrać? Podpowiadamy i informujemy o nowościach na rynku.
Jaki kosz do segregacji śmieci wybrać? Podpowiadamy i informujemy o nowościach na rynku.
Źródło zdjęć: © Getty Images | AnnaStills
21.09.2021 14:31

Nie zastanawiaj się dłużej, jaki kosz do segregowania odpadów będzie najlepszy. Wybieraj tylko sprawdzone rozwiązania i produkty najwyższej jakości, a na pewno segregacja śmieci będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Człowiek wytwarza kilkaset kilogramów odpadów każdego roku, dlatego odzyskanie choćby części z nich pozwala na zminimalizowanie degradacji środowiska naturalnego. Kup kosz do segregowania śmieci i zadbaj o zdrowie swoje i innych. Jaki kosz do segregacji wybrać? Jakie pojemniki sprawdzają się w kuchni, a jakie na zewnątrz? Nie czekaj dłużej i sprawdź modele koszy dostępne na rynku.

Kosz do segregowania śmieci w kuchni – jaki wybrać? Rodzaje i funkcje

Kosz do segregowania śmieci w domu powinien być przede wszystkim:

Funkcjonalny, pojemny, dobrze oznaczony i wykonany z ekologicznych materiałów pochodzących z recyklingu

Wbrew pozorom pojemnik na odpady nadające się do segregacji w kuchni to bardzo ważna kwestia, o którą musisz zadbać także w swoim domu. Kiedy przestaniesz wyrzucać śmieci tak, jak należy, środowisko naturalne ulegnie jeszcze większemu zniszczeniu. Zadbaj o to, co Cię otacza i wybierz kosz do segregowania śmieci nadający się do Twojej kuchni. Ze względu na rodzaje kosze do segregacji występują w takich wersjach, jak:

Szufladowe i szafkowe

Do podwieszania na ściankach

Pionowe pojemniki do segregacji śmieci

Niezależnie od tego, na jaki model ostatecznie się zdecydujesz, musisz odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. W jaki sposób segregacja śmieci będzie dla Ciebie najwygodniejsza? Dużo zależy przede wszystkim od powierzchni Twojej kuchni. Kiedy masz dużo miejsca, wybierz kosz do segregowania montowany wewnątrz szafek lub na jej ściankach. Jeśli jednak nie masz zbyt wiele wolnych szafek, zastanów się, czy nie warto zainwestować w pionowe kosze do segregacji śmieci dostępne na rynku. Modele tego typu:

Zajmują niewiele miejsca

Wyposażone są w kolorowe oznaczenia

Ułatwiają segregację odpadów

Zewnętrzny kosz do segregacji śmieci – w co warto zainwestować?

Kupno zewnętrznego kosza do segregacji śmieci wcale nie musi spędzać Ci snu z powiek. Wśród zewnętrznych pojemników na odpady możesz natknąć się na poniższe modele:

Pionowy kosz

Wiadro

Zestaw małych pojemników

Obrotowy kosz i stojak

To podstawowe modele, które dostępne są w sprzedaży. Wybierz taki, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Kiedy wynosisz dużą ilość śmieci na zewnątrz i chcesz mieć pewność, że będą prawidłowo posegregowane, zdecyduj się na kosz do segregacji typu stojak. Minusem tego rozwiązania jest jednak brak ochrony worków przed zniszczeniem, co wiąże się z ryzykiem rozsypania się śmieci po podwórku.

Ciekawą alternatywą są pionowe kosze, niewielkie wiadra oznaczone kolorami oraz obrotowe pojemniki, które występują w różnych pojemnościach. Wybierz kosz do segregowania odpadów na zewnątrz z zamknięciem,[Podział zawijania tekstu]a zminimalizujesz ryzyko rozrzucenia śmieci przez dzikie zwierzęta i nie tylko.

Kosze do segregowania – oznaczenia kolorystyczne

Kiedy już podejmujesz decyzję o segregacji śmieci, zwróć uwagę na oznaczenia konkretnych pojemników pod względem kolorystycznym. Barwa, w jakiej występuje kosz do segregowania odpadów, określa typ śmieci, które powinny się w nim znajdować. W przypadku kolorystyki sprawa wygląda następująco:

  • Kolor niebieski – papier
  • Kolor zielony – szkło

  • Kolor brązowy – odpady biodegradowalne
  • Kolor czarny – odpady zmieszane

Stosuj się do powyższych oznaczeń i według nich segreguj śmieci, a przyczynisz się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Inwestycja w dobrej jakości pojemniki na odpady to jedna z lepszych decyzji, jakie możesz podjąć. Koniecznie kup kosz do segregowania śmieci przeznaczony do kuchni oraz na zewnątrz, a bez wyrzutów sumienia będziesz wynosić śmieci każdego dnia.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także