Koszmar w Cerekwicy Starej. Eryk J. przyznał się do winy i ujawnił motyw

Koszmar w Cerekwicy Starej. Eryk J. przyznał się do winy i ujawnił motyw
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Katarzyna Bogdańska

16.03.2018 10:47, aktual.: 16.03.2018 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbrodnia w Cerekwicy Starej wstrząsnęła całą Polską. 22-latek w nocy z 14 na 15 marca napadł na rodzinę swojej byłej dziewczyny w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie). Cały czas pojawiają się nowe fakty w sprawie. Jak się dowiedziała Wirtualna Polska, sprawca przyznał się do winy i ujawnił motyw. Został aresztowany na 3 miesiące.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2] Źródło zdjęć: © Facebook.com

W wyniku ataku zginęli jej 59-letni rodzice Grażyna i Julian. Młodsza siostra 22-letnia Beata została poważnie ranna. W domu była jeszcze babcia Sawina K. oraz Anna - najstarsza z sióstr ze swoją rodziną - informuje "Fakt". Kobiety z dziećmi schowały się na piętrze, a mąż Anny w samej piżamie pobiegł do sąsiadów wołając o pomoc.

Mężczyzna został zatrzymany w czwartek popołudniu w swoim domu. Jeszcze tego samego dnia został przesłuchany. Jak się dowiedziała WP, przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa kolejnych dwóch ( Natalii K. i jej dziecka). Z jego udziałem przeprowadzono już eksperyment procesowy na miejscu zbrodni.

Eryk J. złożył wyjaśnienia i ujawnił motywy, które nim kierowały. Miały one bezpośredni związek z relacjami z Natalią K. Chodzi o konflikt na tle relacji o dziecko. - Kara, jaka mu grozi, to minimum 12 lat pozbawienia wolności za każdy z czynów do dożywocia - powiedział Maciej Meler, rzecznik prokuratury w Ostrowie Wlkp.

Sąsiedzi są w szoku

Sąsiedzi relacjonują, że obudził ich w środku nocy, krzycząc, że ktoś zabił mu teściów i nie wie, co z żoną.

Sąsiedzi są wstrząśnięci. O rodzinie mówią tylko w najlepszych słowach. Eryka J. nie widywali. Matka była na emeryturze. Kiedyś pracowała jako krawcowa. Ojciec był na rencie chorobowej. Prowadzili gospodarstwo rolne i pasiekę.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4] Źródło zdjęć: © PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Dziecko w stanie krytycznym

Ciężarna kobieta ma kilkanaście ran kłutych, głównie w okolice brzucha. Ostrze trafiło w klatkę piersiową jej dziecka. Natalię i Beatę pogotowie zabrało do szpitala w Jarocinie. Lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Dziecko przyszło na świat w 37. tygodniu ciąży. Noworodek z poważnym niedotlenieniem trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

- Noworodek jest wprowadzony w stan hipotermii, żeby zwiększyć jego szanse na przeżycie, otrzymuje krew i zastosowano leczenie przyczynowe - powiedział dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła. - Sam zabieg zamknięcia rany trwał pół godziny, jednak wstrząs, jakiego doznała matka dziecka, spowodowany utratą krwi i obrażeniami wewnętrznymi, sprawił, że dziecko też jest w stanie krytycznym - dodał. Nie wiadomo, czy dziecko przeżyje.

Matka chłopca została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej i pozostanie w nim przez dwie doby. Jej siostra została natomiast zraniona w okolicy żuchwy i policzka. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także