WP

Koszula w paski – dlaczego warto mieć ją w szafie?

Paski to wzór ponadczasowy, który już od jakiegoś czasu jest numerem jeden w stylizacjach. Zobaczymy go na wielu ubraniach i dodatkach, m.in. na bluzkach, spódnicach, marynarkach, torebkach, sukienkach, a także na koszulach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koszula w paski pasuje i do pracy, i na co dzień
Koszula w paski pasuje i do pracy, i na co dzień (iStock.com, Fot: DeanDrobot)
WP

Koszule w paski – jak nosić?

Koszule w paski można nosić tak naprawdę na wiele sposobów, jednak żeby uzyskać konkretne efekty, warto stosować się do kilku zasad. Z reguły pasy pionowe optycznie wysmuklają, a poziome – dodają centymetrów. Jeśli więc chcesz się nieco wyszczuplić, możesz nosić koszule w pionowe pasy. Jeśli jednak uważasz, że jesteś zbyt szczupła, możesz zdecydować się na koszule w paski poziome.

WP

Koszule w skośne paski pozwalają uwydatnić niektóre partie ciała. Korzystnie działają modele z nieregularnie ułożonymi deseniem, który biegnie na ukos np. w okolicach biustu. W ten sposób można optycznie powiększyć piersi.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

Koszule w paski – z czym zestawiać?

Koszule w paski najlepiej zestawiać z jednolitym dołem. Taka harmonia pozwoli zachować proporcje i sprawi, że strój nie będzie przytłaczał sylwetki. Jeśli jednak uwielbiasz szaleć z modą i nie boisz się łączenia wzorów, możesz zestawić koszulę w paski ze spódnicą w kropki albo w barwne kwiaty. Zadbaj jednak o to, by oba elementy stylizacji miały część wspólną, np. ten sam odcień pasków oraz kwiatów. Innym wariantem może być połączenie stonowanej koszuli w cienkie, niekontrastujące z tłem paski oraz barwnej, krzykliwej spódnicy w duże kwiaty. W ten sposób całą uwagę można skupić na dolnej części ciała.

WP

Koszula w paski to świetna alternatywa dla klasycznego, jednolitego modelu. Czy może być zakładana także na formalne okazje, np. do pracy? Oczywiście, jednak w tym przypadku warto wybierać egzemplarze, które nie przytłaczają kontrastowym wzorem, a mają klasyczne kolory (błękitny, biały, jasnoróżowy) i cienkie, najlepiej podłużne paski. Koszule z oryginalnymi zdobieniami, np. z barwnym nadrukiem osadzonym na rzędzie poprzecznych pasków, z powodzeniem założysz na mniej formalne okazje, np. na wyjście z przyjaciółkami czy na zakupy.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP