UrodaKręcenie włosów w domu. Jak zrobić loki prostownicą?

Kręcenie włosów w domu. Jak zrobić loki prostownicą?

Kręcenie włosów w domu. Jak zrobić loki prostownicą?
Źródło zdjęć: © iStock.com
22.06.2018 10:17, aktualizacja: 01.08.2018 11:43

Loki na wesele to ponadczasowa, lekka i niezobowiązująca fryzura, która występuje w wielu odsłonach, możliwych do wykorzystania również w mniej uroczystych okolicznościach. Bardzo łatwo można ją wykonać przy użyciu niepozornego urządzenia do stylizacji na gorąco. Loki na prostownicy są równie kształtne jak kręcone na lokówce, papilotach czy wałkach, a powstają w bardzo krótkim czasie. Jak kręcić włosy prostownicą? Poznaj niezawodny sposób.

Jaka prostownica do loków sprawdzi się najlepiej?

Prostownica do kręcenia włosów nie różni się prawie niczym od takiej, która wygładza kosmyki. Zarówno jedna, jak i druga powinna mieć solidną powłokę o zdolności do równomiernego nagrzewania, czyli ceramiczną, tytanową, diamentową lub lustrzaną. Dobrze, by powłoka ta zawierała turmaliny – minerały, które w wyniku działania wysokiej temperatury wytwarzają jony ujemne mające zdolność do zamykania łuski włosa. Do cienkich włosów nie jest potrzebne urządzenie o dużej mocy. Kręcenie włosów prostownicą może się udać nawet przy 100 stopniach. Użycie takiej temperatury sprawi, że na głowie powstaną delikatne fale albo lekkie loki. Trzeba zwrócić uwagę na to, by prostownica do loków miała zaokrągloną obudowę oraz kabel obrotowy.

Loki prostownicą krok po kroku

Loki z prostownicy charakteryzują się subtelnym skrętem, który jest bardzo modny, odkąd do głosu doszedł styl boho. Współwystępują z warkoczami, bardzo często w jednej fryzurze. Jeśli chcesz zrobić takie loki:

  1. Na umyte i wysuszone włosy nałóż olejek, np. arganowy (mniej więcej od połowy długości, by fryzura nie wyglądała na nieświeżą) albo piankę do stylizacji. Pamiętaj, by podczas suszenia unosić pasmo po paśmie i kierować strumień ciepłego powietrza ku nasadzie włosów. Dzięki temu fryzura nabierze objętości.
  2. Nastaw prostownicę na 180 stopni.
  3. Rozczesz włosy i rozdziel je na dwie równe części.
  4. Po prawej stronie zbierz górną część włosów i przypnij ją spinką do czubka głowy, żeby nie przeszkadzała, kiedy będziesz kręcić włosy u dołu.
  5. Wydziel cienkie pasmo z dolnej partii włosów, chwyć je prostownicą u nasady, a następnie obkręć urządzenie dwu- lub trzykrotnie (w zależności od tego, jak długie masz kosmyki) i powoli przeciągnij prostownicę w dół, aż do samych końcówek. Nie podwijaj włosów do wewnątrz, bo u nasady otrzymasz nieestetyczne zgięcia.
  6. Pokręć w ten sposób całą dolną partię włosów – pasmo po paśmie – po czym zacznij uwalniać pojedyncze pasma z partii górnej i obwijać je wokół prostownicy podobnie jak poprzednio.
  7. Kiedy skończysz stylizować prawą stronę włosów, przejdź do lewej (postępuj według tych samych kroków).
  8. Gotową fryzurę utrwal lakierem do włosów.

*Prostownice i karbownice, lokówki i suszarki, a także wiele innych narzędzi do tworzenia pięknych fryzur znajdziesz na WP radarOkazji. *

Jak zrobić fale na włosach?

Przy użyciu prostownicy da się również wykonać fale. Większość etapów wygląda tak samo jak w przypadku loków. Aby osłabić skręt, wystarczy przekręcić urządzenie podczas owijania pasm tylko jeden raz i nastawić je na najniższą możliwą temperaturę. Hollywoodzkie fale najlepiej wyglądają, kiedy przy twarzy wywijają się na zewnątrz. Po pokręceniu włosów warto je rozczesać, by uzyskać płynne przejścia między falami na poszczególnych pasmach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także