UrodaKrem BB - co to jest i jak działa?

Krem BB - co to jest i jak działa?

Krem BB - co to jest i jak działa?
Źródło zdjęć: © iStock.com | Voyagerix
23.06.2018 18:38

Krem BB nazywany jest wielofunkcyjnym kosmetykiem, który z jednej strony pielęgnuje skórę, a z drugiej nadaje jej blasku, naturalności i zrównoważonego kolorytu. Jak działa krem BB, dlaczego jest tak popularnym kosmetykiem i czy jest to odpowiedni krem dla ciebie?

Krem BB - co to jest?

Skrót BB pochodzi z języka angielskiego i zamiennie jest rozwijany jako Blemish Balm lub Beauty Balm. Najkrócej więc rzecz ujmując jest to krem na niedoskonałości.

Pomimo swojej angielskiej nazwy, został wymyślony i wyprodukowany w Niemczech, a w Azji zdobywał swoją popularność. Bo to właśnie Koreanki włączyły krem BB do codziennej pielęgnacji skóry, a warto nadmienić, że cera Azjatek uznawana jest za najgładszą i najbardziej zadbaną.

Ciekawostkę stanowi fakt, że początkowo krem BB był stosowany do łagodzenia podrażnień, gojenia ran czy zakrywania zaczerwienień po zabiegach chirurgicznych. Obecnie natomiast kremy BB to najbardziej znane kosmetyki do twarzy, które mogą zastąpić podkład pod makijaż, korektor maskujący niedoskonałości, a także preparat nawilżający skórę.

Krem BB - wielofunkcyjność w jednym kosmetyku

Podstawową cechą kremu BB jest jego wielofunkcyjność i uniwersalność. Wymienia się wiele różnych możliwości zastosowania tego kosmetyku. Przede wszystkim może być stosowany do każdego typu skóry - od suchej, przez mieszaną do tłustej. Sprawdzi się też na skórze wrażliwej, alergicznej czy trądzikowej. Krem BB bowiem nie wysusza skóry, a łagodzi podrażnienia, nawilża oraz przyspiesza gojenie się ran.

Krem BB wyróżnia się również właściwościami ochronnymi. W jego skład wchodzą witaminy i minerały, dzięki którym łatwiej odbudować i zregenerować warstwę naskórka. Dodatkowo krem BB nałożony na twarz wizualnie ją odmładza i odświeża. Skóra nabiera blasku, a twarz wygląda na wypoczętą. Ponadto formuła kremu BB skutecznie maskuje wszelkie przebarwienia na skórze, wyrównując jej koloryt.

Krem BB a tradycyjny podkład

Krem BB często jest używany jako tradycyjny podkład czy baza pod makijaż. Od klasycznego podkładu różni go jednak to, że działa subtelniej i delikatniej. Krem BB może być wykorzystywany jako fluid, ale należy pamiętać, że poziom krycia w podkładzie z linii BB jest znacznie mniejszy. Tę właściwość z jednej strony można postrzegać jako wadę, jednak zwolennicy kremu BB określają ją jako zaletę. Dzięki tej delikatności i niskiemu kryciu, makijaż nie przerysowuje naturalnej urody kobiety.

Ponadto osoby, które potrzebują mocnego krycia, mogą nałożyć dodatkową warstwę kremu BB osiągając efekt zbliżony do tradycyjnego podkładu, jednocześnie korzystając z dodatkowych właściwości tego preparatu. A wśród dodatkowych właściwości, których nie posiada zwykły podkład wymienia się filtry chemiczne i mineralne, które chronią przed promieniowaniem UV, a także zawartość witamin i kwasu glicyretynowego.

Jak stosować krem BB?

Krem BB jest kosmetykiem, który nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów do makijażu. Wystarczy bowiem nałożyć krem na twarz i poczekać aż się wchłonie. Krem BB najlepiej nakładać lekko zwilżoną gąbką. Należy unikać wcierania go w skórę, lepiej delikatnie go wklepywać, aż do całkowitego wchłonięcia. Jeśli krem BB ma stanowić bazę pod makijaż, to bez problemu można nałożyć na niego korektor, fluid oraz puder.

Warto pamiętać, że kremy BB zawierają w składzie silikon, który jest dość trudno usuwalny. Dlatego demakijaż nie może zostać wykonany wodą z mydłem lub zwykłym mleczkiem. Dla poprawnego usunięcia kremu BB z twarzy najlepiej użyć środka do demakijażu z olejem lub oleju naturalnego.