UrodaKremy do opalania - dlaczego warto stosować kremy z filtrem UV?

Kremy do opalania - dlaczego warto stosować kremy z filtrem UV?

Kremy do opalania - dlaczego warto stosować kremy z filtrem UV?

19.07.2018 14:06, aktual.: 03.08.2018 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kremy do opalania to w przeważającej mierze kosmetyki z filtrem UV, których celem jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Należy je stosować nie tylko podczas upałów, ale również w pochmurne i deszczowe dni.

Kremy do opalania

Kremy do opalania to kosmetyki z filtrem UV, których głównym zadaniem jest ochrona skóry przed negatywnymi konsekwencjami oddziaływania promieniowania ultrafioletowego (UVB i UVA). Tego typu kosmetyki chronią skórę przed oparzeniami i przebarwieniami słonecznymi, a także opóźniają procesy starzenia się skóry i zapobiegają rozwojowi chorób nowotworowych. Stosowanie kremów do opalania podczas ekspozycji na słońce jest wyrazem odpowiedzialności i dbania o swoje zdrowie.

Kosmetyki do opalania znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

W okresie wiosenno-letnim, podczas upałów i opalania na słońcu, należy używać kremów z oznaczeniem SPF — wskaźnikiem ochrony przed promieniowaniem UVB. Promieniowanie to jest jednym z dwóch podstawowych typów promieniowania, które dociera do ziemi. To właśnie ono odpowiada za powstawanie opalenizny, a także ewentualne oparzenia i przebarwienia skóry. Co istotne, kremy ze wskaźnikiem SPF należy stosować nie tylko latem, ale również zimą (w szczególności podczas wypadów na narty), ponieważ śnieg odbija ok. 70% promieniowania ultrafioletowego.

Jak wybrać krem z filtrem UV?

Przy wyborze kremu do opalania należy kierować się w głównej mierze typem swojej karnacji. Na tej podstawie należy dobierać wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że niektóre osoby niezależnie od typu karnacji, powinny używać kosmetyków z najwyższym faktorem, czyli kremy z filtrem 50+. Mowa tu m.in. o osobach przyjmujących leki fotouczulające (np. tabletki antykoncepcyjne)
, a także o osobach uczulonych na słońce.

  • Fototyp I: osoby z bardzo bladą i piegowatą skórą, niebieskimi lub piwnymi oczami oraz blond włosami (niekiedy również rudymi) powinny stosować kosmetyki z filtrem 50+, ponieważ nigdy się nie opalają i bardzo łatwo ulegają poparzeniom.
  • Fototyp II: osoby z jasną skórą, z zielonymi lub piwnymi oczami i blond włosami, powinny stosować kosmetyki z filtrem 30-50, ponieważ bardzo łatwo ulegają poparzeniom i trudno się opalają.
  • Fototyp III: osoby z kremową skórą, szarymi lub piwnymi oczami i włosami w odcieniu ciemnego blondu, powinny stosować kosmetyki z filtrem 15-50, ponieważ rzadko ulegają poparzeniom słonecznym i opalają się z niewielką trudnością.
  • Fototyp IV: osoby z jasnobrązową lub oliwkową skórą, piwnymi oczami i ciemnymi włosami, powinny stosować kosmetyki 12-30, ponieważ rzadko ulegają poparzeniom i stosunkowo łatwo się opalają.
  • Fototyp V: osoby z brązową skórą, piwnymi oczami i ciemnymi włosami, powinny wybierać kosmetyki z filtrem 8-30, ponieważ nigdy nie ulegają poparzeniom i zawsze opalają się na brązowo.
  • Fototyp VI: osoby ze skórą ciemnobrązową lub czarna, piwnymi oczami i ciemnymi włosami, powinny używać kosmetyków z filtrem 2-8+, ponieważ nigdy się nie opalają i nigdy nie ulegają poparzeniom.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)