Trwa ładowanie...
holderName

Król Belgii i Delphine Boël spotkali się po raz pierwszy. Przyrodnia siostra chciała poznać Filipa I

9 października na zamku w Laeken Delphine Boël spotkała się po raz pierwszy ze swoim przyrodnim bratem, obecnym królem Belgii – Filipem. Przyrodnia siostra po latach batalii w sądzie zyskała tytuły królewskie oraz prawo do przejęcia tronu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Król Belgii poznał swoją przyrodnią siostrę
Król Belgii poznał swoją przyrodnią siostrę (Getty Images)
holderName

Delphine Boël, córka baronessy Sybille de Selys Longchamps, która miała romans z królem Albertem, niedawno wygrała 7-letnią walkę w sądzie o uznanie jej praw do dziedziczenia po byłym belgijskim królu Albercie II. Zgodnie z wyrokiem sądu belgijska artystka i jej dzieci otrzymają tytuły królewskie oraz miejsce w linii sukcesji do tronu.

Król Belgii spotkał się ze swoją przyrodnią siostrą

Burza rozpętała się w 2013 roku. To właśnie wtedy król Albert II abdykował, a jego miejsce zajął jego syn, Filip. Dzięki temu, że stracił immunitet, Delphine Boël mogła wnieść pozew o ustalenie ojcostwa.

holderName

Albert przez 10 lat odmawiał przyznania się do faktu, że posiada nieślubne dziecko z baronessą. To sąd zmusił monarchę do poddania się badaniu DNA. Za każdy dzień zwłoki miał płacić 5 tys. euro kary. W końcu doszło do badania, a jego wynik nie podlegał dyskusji. Delphine Boël została uznana za czwarte dziecko króla Alberta, który musiał ponieść wszelkie koszty procesu, a było ich sporo, bo aż 3,5 mln. euro.

Pod koniec września już oficjalnie 52-latka została uznana za księżniczkę Belgów. Jej dzieciom, Josephine i Oscarowi, również będą przysługiwać królewskie tytuły. Po śmierci byłego króla Belgii artystce będzie też przysługiwać prawo do spadku.

Boël wielokrotnie podkreślała, że w procesie nie chodziło o pieniądze. W końcu ona również wychowała się w arystokratycznej rodzinie, miała pieniądze i pozycję. Zależało jej jedynie na prawdzie.

9 października na zamku w Laeken Delphine Boël spotkała się po raz pierwszy ze swoim przyrodnim bratem, obecnym królem Belgii – Filipem. Spotkanie podobno przebiegło w ciepłej atmosferze, rozmawiali o swoich zainteresowaniach i starali się bliżej poznać. Przynajmniej według oficjalnego komunikatu. Na oficjalnym profilu belgijskiego pałacu królewskiego na Instagramie pojawiło się nawet rodzinne zdjęcie.

holderName

Badania wskazują, że Polki są coraz bardziej niezależne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName