Blisko ludziKrólowa Elżbieta II ma konto na Facebooku!

Królowa Elżbieta II ma konto na Facebooku!

Królowa Elżbieta II ma konto na Facebooku!
Źródło zdjęć: © AFP
Paulina Brzozowska

07.05.2017 11:41, aktual.: 07.05.2017 19:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na brytyjskim tronie. Władzę sprawuje już 65 lat i choć jest kobietą w wieku podeszłym, nie stroni od zdobyczy najnowszej technologii. Tak donosi brytyjski dziennik ”Daily Mail”, który przekonuje, że królowa chętnie korzysta… z Facebooka!

Kilkanaście dni temu cały świat świętował 91 urodziny uwielbianej przez swoich poddanych królowej. Elżbietę Windsor kochamy za szykowne garsonki we wszystkich kolorach tęczy i jej zamiłowanie do słodyczy. Teraz okazuje się, że mamy z nią więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać.

Obraz
© PAP

W czwartek świat zamarł. Królowa Elżbieta i jej małżonek, książe Filip, postanowili zrzec się części oficjalnych zobowiązań, ze względu na swój wiek i mniejsze pokłady energii. Natychmiast rozpoczęły się spekulacje, dotyczące poważnych problemów zdrowotnych władców. Na szczęście plotki zostały szybko zdementowane, a Elżbieta nie tylko cieszy się doskonałym zdrowiem, ale też doskonale odnajduje się w świecie młodzieży.

”Daily Mail” informuje, że królowa zawsze ma przy sobie naładowany smartfon, o który dba jej osobista asystentka. Dodzwonienie się do monarchini nie jest jednak łatwe. Królowa kontaktuje się w ten sposób tylko ze swoją córką Anną i doradcą do spraw koni.

Obraz
© AFP

Elżbieta ma również prywatne konto na Facebooku, na którym potrafi spędzić kilka godzin dziennie. Na próżno jednak szukać do w publicznej wyszukiwarce. Profil królowej jest ukryty i dostępny tylko dla najbliższych jej osób. Wszystko po to, by uniknąć setek tysięcy wiadomości i zaczepek, które mogłyby rozpraszać władczynię.

Dla szerokiej publiczności dostępny jest za to oficjalny profil Elżbiety II, który prowadzą pałacowi specjaliści od social mediów, udostępniający najważniejsze informacje dotyczące zarówno całej rodziny królewskiej, jak i samej Elżbiety.

Wygląda na to, że niezależnie od wieku, wszyscy idziemy z duchem czasu. Nawet angielska Królowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także