Blisko ludziKsiądz z bronią w ręku zachęca studentów do kolędy. "Post miał szokować"

Ksiądz z bronią w ręku zachęca studentów do kolędy. "Post miał szokować"

Ksiądz z bronią w ręku zachęca studentów do kolędy. "Post miał szokować"
Źródło zdjęć: © East News
08.01.2019 14:47, aktualizacja: 08.01.2019 18:01

Najpierw hotelowa zawieszka informująca o zamiarze przyjęcia księdza, teraz nietypowy plakat zachęcający do wizyty. Duszpasterze robią wszystko, żeby namówić parafian do kolędy. Z różnym skutkiem.

Na oficjalnym profilu Duszpasterstwa Akademickiego św. Józefa w Toruniu na Facebooku pojawił się afisz zachęcający mieszkańców toruńskich domów studenckich do udziału w kolędzie. Stylizowany na plakat promujący film akcji klasy B, wzbudził mieszane uczucia. Nic dziwnego – wizerunek księdza trzymającego broń na tle grzyba atomowego to niecodzienny widok. Na górze widnieje napis: "Weź nie pytaj, weź mi otwórz".

To samo zdjęcie udostępniono również na oficjalnym profilu duszpasterstwa na Instagramie.

Obraz
© Instagram.com

Internauci nie byli przekonani, czy taki sposób zachęcania studentów do przyjęcia księdza po kolędzie ma sens, a plakat odebrano jako kiepski żart, który kłóci się z nauką Kościoła o czynieniu dobra i wyzbywaniu się przemocy.

Gdy tylko skontaktowaliśmy się z parafią i samym duszpasterstwem, zdjęcie zostało usunięte z profilu DAJ na Facebooku. Duszpasterstwo przekonuje jednak, że skasowanie postu po dwóch dniach było celowe.

– Rzeczywiście post miał szokować, jest to związane z różnym postrzeganiem Kościoła przez młodych, dlatego został "powieszony" na niecałe dwa dni. Miał przykuć uwagę i zaintrygować widza. Dzisiaj pojawia się druga część tego plakatu, która trafi na pewno do innego grona odbiorców – odpowiada DAJ w wiadomości do WP Kobieta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta