Blisko ludziKsiążę Karol ma koronawirusa. Doktor Anna Hemming komentuje jego stan zdrowia

Książę Karol ma koronawirusa. Doktor Anna Hemming komentuje jego stan zdrowia

Książę Karol ma koronawirusa. Doktor Anna Hemming komentuje jego stan zdrowia
Źródło zdjęć: © Getty Images
Dominika Czerniszewska
25.03.2020 16:04, aktualizacja: 25.03.2020 17:14

Książę Karol jest pierwszą osobą zakażoną koronawirusem w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Po tym jak informacja obiegła media na całym świecie, pojawiły się pytania, co z królową Elżbietą II oraz księżną Camillą, jego drugą żoną. Doktor Anna Hemming oraz rzecznik prasowy księcia Walii i księżnej Kornwalii komentują.

"Nie da się ustalić, od kogo książę zaraził się koronawirusem, biorąc pod uwagę dużą liczbę aktywności, jakie w ostatnich tygodniach podejmował w ramach swoich obowiązków" – czytamy w komunikacie. "The Telegraph" podkreśla, że w ostatnim czasie książę Karol uczestniczył m.in. w obiedzie z księciem Albertem II z Monako, u którego także wykryto koronawirusa.

"Książę Karol postąpił słusznie, poddając się testom, a teraz sam izolując się” - powiedziała "Vanity Fair", była lekarka królewska, dr Anna Hemming. "Był rozsądny i odpowiedzialny. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jest sprawny i zdrowy, bez żadnych dolegliwości, więc powinno być dobrze" - dodała. Wiadomo jednak, że ze względu na wiek znajduje się w grupie osób, dla których zakażenie koronawirusem może być szczególnie niebezpieczne.

Co z królową Elżbietą II?

Dr Anna Hemming podkreśliła również, że minęły już dwa tygodnie od ostatniego spotkania księcia Karola z królową Elżbietą II. "Nie ma żadnych objawów, więc to dobry znak. Lekarze królewscy będą uważnie obserwować członków rodziny i ściśle przestrzegać wytycznych rządu" - wyjaśnia. Obecnie królowa izoluje się w zamku Windsor.

Również 72-letnia żona księcia Karola została w poniedziałek zbadana na obecność koronawirusa, nie jest zarażona - podał rzecznik prasowy księcia Walii i księżnej Kornwalii.

Większość członków rodziny królewskiej wyprowadziła się z Londynu do swoich wiejskich rezydencji. Książę Karol i Camilla są w Balmoral, William i Kate - w Anmer Hall w Norfolk, a Harry i Meghan pozostali w Kanadzie.

Źródło: vanityfair.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta