Trwa ładowanie...
koronawirus

Książę Karol ma koronawirusa. Doktor Anna Hemming komentuje jego stan zdrowia

Książę Karol jest pierwszą osobą zakażoną koronawirusem w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Po tym jak informacja obiegła media na całym świecie, pojawiły się pytania, co z królową Elżbietą II oraz księżną Camillą, jego drugą żoną. Doktor Anna Hemming oraz rzecznik prasowy księcia Walii i księżnej Kornwalii komentują.

Share
Książę Karol ma koronawirusa. Doktor Anna Hemming komentuje jego stan zdrowia
Źródło: Getty Images
d1kjpte

"Nie da się ustalić, od kogo książę zaraził się koronawirusem, biorąc pod uwagę dużą liczbę aktywności, jakie w ostatnich tygodniach podejmował w ramach swoich obowiązków" – czytamy w komunikacie. "The Telegraph" podkreśla, że w ostatnim czasie książę Karol uczestniczył m.in. w obiedzie z księciem Albertem II z Monako, u którego także wykryto koronawirusa.

"Książę Karol postąpił słusznie, poddając się testom, a teraz sam izolując się” - powiedziała "Vanity Fair", była lekarka królewska, dr Anna Hemming. "Był rozsądny i odpowiedzialny. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jest sprawny i zdrowy, bez żadnych dolegliwości, więc powinno być dobrze" - dodała. Wiadomo jednak, że ze względu na wiek znajduje się w grupie osób, dla których zakażenie koronawirusem może być szczególnie niebezpieczne.

Co z królową Elżbietą II?

Dr Anna Hemming podkreśliła również, że minęły już dwa tygodnie od ostatniego spotkania księcia Karola z królową Elżbietą II. "Nie ma żadnych objawów, więc to dobry znak. Lekarze królewscy będą uważnie obserwować członków rodziny i ściśle przestrzegać wytycznych rządu" - wyjaśnia. Obecnie królowa izoluje się w zamku Windsor.

Również 72-letnia żona księcia Karola została w poniedziałek zbadana na obecność koronawirusa, nie jest zarażona - podał rzecznik prasowy księcia Walii i księżnej Kornwalii.

d1kjpte

Większość członków rodziny królewskiej wyprowadziła się z Londynu do swoich wiejskich rezydencji. Książę Karol i Camilla są w Balmoral, William i Kate - w Anmer Hall w Norfolk, a Harry i Meghan pozostali w Kanadzie.

Źródło: vanityfair.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kjpte

Podziel się opinią

Share
d1kjpte
d1kjpte