GwiazdyKsiążę Karol to jeden z najbogatszych artystów Wielkiej Brytanii

Książę Karol to jeden z najbogatszych artystów Wielkiej Brytanii

Książę Karol to jeden z najbogatszych artystów Wielkiej Brytanii
Źródło zdjęć: © Eastnews

06.02.2016 20:48, aktual.: 07.02.2016 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Książę Karol to jeden z najlepiej zarabiających żyjących malarzy Wielkiej Brytanii. Jak podaje „The Telegraph”, dziedzic brytyjskiego tronu w ciągu ostatnich 20 lat zarobił na swoich dziełach ponad 2 miliony funtów.

Książę Karol to jeden z najlepiej zarabiających żyjących malarzy Wielkiej Brytanii. Jak podaje „The Telegraph”, dziedzic brytyjskiego tronu w ciągu ostatnich 20 lat zarobił na swoich dziełach ponad 2 miliony funtów.

Malarskie zdolności księcia Karola znane są od dawna. Na ścianach swojej rezydencji książę Karol ma całą kolekcję akwarelowych pejzaży przedstawiających zakątki różnych stron świata. Właśnie te dzieła przyniosły brytyjskiemu dziedzicowi fortunę, o której może tylko marzyć przeciętny brytyjski artysta. Jak podaje „The Telegraph”, książę Karol na swoim hobby od 1997 roku zarobił 2 miliony funtów.

_**- Prace powstają podczas wyjazdów księcia Karola na narty, zagranicznych wycieczek, wszędzie gdzie tylko jest to możliwe –**_ czytamy na oficjalnej stronie księcia Karola. Długo zwlekał z pokazaniem swojej akwarelowej twórczości światu. Wszystko zmieniło się, gdy na jego drodze pojawiła się Anna Hunter właścicielka londyńskiej Belgravia Gallery. To ona namówiła brytyjskiego dziedzica, aby wykorzystał swój talent do celów charytatywnych.

_**- Napisałam do niego list, w którym sugerowałam, że jeśli jego prace zostaną wykonane w formie litografii, mogą być sprzedawane, a dochód z nich może wspomóc fundację –**_ wspomina marszandka na łamach „The Telegraph”.

Początki nie były łatwe, bo książę Karol wstrzymywał się z odpowiedzią, ale w końcu zgodził się na rozpowszechnianie swojej twórczości. Wraz z drukarzem Stanleyem Jonesem wydał limitowaną serię litografii przedstawiających m.in. okolice Windsoru i Balmoral. Od tamtej pory, przez niespełna 20 lat, książę Karol sprzedał setki, jeśli nie tysiące prac. Ostatnia seria, rozpowszechniona w stu egzemplarzach, wydana została w 2014 roku za łączną sumę 250 tys. funtów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także