Blisko ludziKsiężna Diana planowała opuścić Wielką Brytanię. Czy poparłaby Megxit?

Księżna Diana planowała opuścić Wielką Brytanię. Czy poparłaby Megxit?

Księżna Diana i książę Karol
Księżna Diana i książę Karol
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska
27.08.2020 14:27, aktualizacja: 01.03.2022 13:45

Księżna Diana była filarem rodziny królewskiej. Wielu ekspertów zastanowiło się, co mogłaby powiedzieć na temat Megxit.

Opuszczenie rodziny królewskiej przez Meghan Markle i księcia Harry'ego odbiło się szerokim echem. Powszechnie wiadome jest, że mieli już dość życia w blasku tabloidów, ale zagraniczne media podają również, że spotykali się z oporem w rodzinie królewskiej. Dlatego wybrali spokojne życie w Kanadzie.

"Czasami właściwa decyzja nie zawsze jest łatwa. I ta decyzja z pewnością nie była, ale zrobiliśmy to dla naszej rodziny, aby móc chronić syna" - wyjaśniał książę Harry.

Czy księżna Diana poparłaby Megxit?

Podobnie jak Meghan, księżna Diana uważała życie w rodzinie królewskiej za nie do zniesienia. Mówiła otwarcie o tym, jak bardzo czuła się odizolowana i samotna. "W ciągu następnych kilku miesięcy będę szukała odpowiedniego sposobu, by połączyć znaczącą rolę publiczną z życiem prywatnym" - powiedziała w 1993 r.

Na stronie cheatsheet.com przeczytamy, że tuż przed swoją tragiczną śmiercią księżna Diana zaczęła mówić o wyjeździe z Wielkiej Brytanii. Znana była z zaciekłej miłości do swoich synów, dlatego prawdopodobnie wspierałaby księcia Harry'ego i Meghan.

Na miesiąc przed śmiercią zabrała swoich synów na wakacje do Saint Tropez, gdzie udzieliła mini wywiadu prasie, która szpiegowała ją przez cały czas. W swojej książce "Charles-The Man who will be King", królewski ekspert Howard Hodgson napisał:

"Wskoczyła do małej motorówki i skierowała się ku mediom stacjonującym nieco dalej. Następnie powiedziała: "Moi synowie namawiają mnie, żebym zamieszkała za granicą i była mniej widoczny dla opinii publicznej. Może to właśnie powinnam zrobić. Rozumiem, że mam do odegrania pewną rolę, ale muszę chronić moich synów".

Źródło: cheatsheet.com

WPodróży: Niemcy Północne, czyli idealny pomysł na weekendowy wyjazd cz. I

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (43)