GwiazdyKsiężniczka Anna szczerze o decyzji Elżbiety II. "Zrobiła dokładnie to, co trzeba"

Księżniczka Anna szczerze o decyzji Elżbiety II. "Zrobiła dokładnie to, co trzeba"

Księżniczka Anna poparła kontrowersyjną decyzję królowej Elżbiety II
Księżniczka Anna poparła kontrowersyjną decyzję królowej Elżbiety II

12.09.2022 09:28, aktual.: 12.09.2022 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Księżniczka Anna udzieliła szczerego wywiadu podczas obchodów 70-lecia rządów jej matki, Elżbiety II. W niepublikowanej dotąd rozmowie zdradziła, w jaki sposób monarchini poradziła sobie ze śmiercią księżnej Diany. Jej reakcja na tragiczną śmierć synowej spotkała się ze sporą krytyką poddanych. Anna wyznała też prawdę o małżeństwie jej rodziców.

Wywiad księżniczki Anny z reporterem ITV News, Chrisem Shipem, przeprowadzony z okazji 70-lecia panowania królowej Elżbiety II długo czekał na publikację. Redakcja postanowiła podzielić się tym materiałem z widzami tuż po śmierci monarchini. Anna przyznała bez ogródek, że krytyka, jaka spadła na jej matkę po śmierci księżnej Diany, była niesłuszna. Wyjaśniła, dlaczego królowa nie pozwoliła Williamowi i Harry'emu przebywać w Londynie po śmierci Lady Di.

"Zrobiła dokładnie to, co trzeba"

Królowa Elżbieta II musiała zmierzyć się z ogromną krytyką ze strony poddanych po tym, gdy tuż po śmierci księżnej Diany, przeniosła najbliższych członków rodziny do rezydencji w Szkocji. Większość Brytyjczyków uważała to za dowód na bezduszność królowej. Podczas gdy oni opłakiwali ukochaną księżną, Elżbieta i jej wnuki - William oraz Harry - zaszyli się w zamku Balmoral. Księżniczka Anna w rozmowie z ITV News wytłumaczyła, dlaczego królowa się na to zdecydowała.

- Myślę, że moja matka zrobiła dokładnie to, co trzeba. Każdy, kto wychowuje dzieci, zdecydowałby się na taki sam ruch. To była jedyna słuszna alternatywa, aby przynieść chłopców do Szkocji po całym tym zamieszaniu - wyjaśniła Anna. - Nie rozumiem, jak można myśleć, że ich obecność w Londynie coś by zmieniła - dodała.

Jak podaje portal "Daily Mail", sir Malcolm Ross, arystokrata odpowiedzialny za organizację pogrzebu Diany potwierdził słowa Anny. W tym trudnym dla rodziny Windsorów czasie zauważył, że dla królowej liczyło się głównie dobro jej wnuków. Trudno było im sobie poradzić ze śmiercią matki, a pogarszające się nastroje społeczne nie sprzyjały żałobie.

- To była jedyna dobra rzecz, która się wydarzyła w tamtym okresie. Chłopcy mieli wokół siebie ludzi, którzy pomogli im zrozumieć, co się wydarzyło i dali im czas na żałobę - podkreśliła księżniczka Anna.

Księżniczka Anna podsumowała małżeństwo królowej Elżbiety II i księcia Filipa

Księżniczka Anna poruszyła w rozmowie z Chrisem Shipem temat związku jej rodziców. Określiła ich relację jako "doskonałe partnerstwo". - Uzupełniali swoje mocne strony i umiejętności - tak podsumowała ponad 70 lat małżeństwa królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Królewska para była dla Anny wzorem. Od zawsze uważała, że są oddani nie tylko sobie, ale także rodzinie oraz swoim codziennym obowiązkom. W przemówieniu z okazji rocznicy ślubu Elżbieta II powiedziała, że książę Filip zawsze był "jej siłą oraz oparciem".

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (88)