Blisko ludziKsiężniczka Haya Bint Al Hussein opublikowała zdjęcie. To jej pierwszy post w mediach społecznościowych od miesięcy

Księżniczka Haya Bint Al Hussein opublikowała zdjęcie. To jej pierwszy post w mediach społecznościowych od miesięcy

Księżniczka Haya Bint Al Hussein opublikowała zdjęcie. To jej pierwszy post w mediach społecznościowych od miesięcy
Źródło zdjęć: © Getty Images
07.02.2020 17:07, aktualizacja: 07.02.2020 17:31

W lipcu księżniczka Haya wraz z dwójką dzieci uciekła od męża, emira Dubaju. Po raz pierwszy od kilku miesięcy opublikowała post w mediach społecznościowych.

Księżniczka Haya bint al-Hussein ukrywa się przed szejkiem Mohammedem bin Rashida Al Maktouma w Londynie. Wcześniej ubiegała się o azyl w Niemczech, jednak to w Wielkiej Brytanii postanowiła osiedlić się na dłużej. To właśnie tam przygotowywała się do batalii sądowej z szejkiem.

Teraz po raz pierwszy od 3 miesięcy przerwała milczenie w mediach społecznościowych.

Rocznica śmierci ojca księżnej Hayi

Księżniczka Haya na swoim profilu na Instagramie opublikowała zdjęcie ojca. To właśnie dziś przypada 21. rocznica śmierci króla Husseina bin Talala. To on za sprawą włączenia Legionu Arabskiego do Jordańskich Sił Zbrojnych sprawił, że Jordania uniezależniła się od wpływów Wielkiej Brytanii w 1956 roku. Doprowadził też do unii z Irakiem, tworząc Federację Arabską. Nic dziwnego, że Jordańczycy nadal mają go w swoich sercach.

Haya postanowiła utrwalić pamięć o swoim ojcu. "Jego wysokość król Hussein bin Talal. Na zawsze w naszych sercach" – podpisała fotografię ojca. Wiele osób w komentarzach wyraziło swoje uznanie dla króla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta