Trwa ładowanie...

Kto zajmie się psem Zofii Czerwińskiej? Krystyna Demska-Olbrychska zadała ważne pytanie

W środę zmarła Zofia Czerwińska, aktorka znana między innymi z filmów Stanisława Barei i serialu "Czterdziestolatek". Teraz nad losem jej psa Zenka zastanawia się koleżanka Krystyna Demska-Olbrychska.

Share
Kto zajmie się psem Zofii Czerwińskiej? Krystyna Demska-Olbrychska zadała ważne pytanie
Źródło: ONS.pl
d4fmvxz

Zofia Czerwińska zmarła w wieku 85 lat. Informację o jej śmierci podał Teatr Syrena: "Musimy się podzielić z Wami smutną wiadomością. Dziś rano zmarła Zofia Czerwińska, związana przez ponad 20 lat z Teatrem Syrena, aktorka uwielbiana przez kolejne pokolenia Polaków. Pani Zosiu! Nie możemy w to wciąż uwierzyć. Wiemy jedno, my nigdy Pani nie zapomnimy".

Aktorka zadebiutowała na ekranie w filmie "Pokolenie" Andrzeja Wajdy w 1954 roku. Później zagrała także w "Popiele i diamencie", "Eroice" Andrzeja Munka, "Rejsie" Marka Piwowskiego i "Misiu" Stanisława Barei. Popularność zyskała także dzięki roli pani Balcerkowej w serialu "Alternatywy 4"

d4fmvxz

Łącznie Czerwińska zagrała około 150 ról i epizodów w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Była także działaczką społeczną oraz walczyła o prawa zwierząt. Sama również miała pupila, który wabi się Zenek.

Na swoim profilu na Facebooku Krystyna Demska-Olbrychska udostępniła fotografię ze wspomnianym psem. "To zdjęcie Zośka przysłała mi jakoś niedawno. I zapewniła: "Gdybym się wyniosła za wcześnie, to Zenek ma opiekę." No i się wyniosła. Czy wiecie, z kim będzie mieszkał Zenek?" - napisała żona aktora.

W odpowiedziach pod postem czytamy, że opiekę nad czworonogiem prawdopodobnie przejmie aktorka Krystyna Tkacz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"

d4fmvxz

Podziel się opinią

Share
d4fmvxz
d4fmvxz