UrodaKwas hialuronowy – do jakiej cery jest najlepszy?

Kwas hialuronowy – do jakiej cery jest najlepszy?

Kwas hialuronowy – do jakiej cery jest najlepszy?
Paulina Ermel

31.03.2017 12:10, aktual.: 04.09.2017 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy o nim słyszą, a rzadko kto wie, za co odpowiada i jak zbawienny wpływ ma na naszą skórę. Mowa o kwasie hialuronowym, który od lat robi zawrotną karierę w kosmetologii i medycynie estetycznej. Świetnie nawilża skórę i wypełnia zmarszczki. Skąd się wziął i do jakiej cery nadaje się najbardziej?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkiej skórze. Ten cukier złożony odpowiada za wiązanie wody. To on odpowiada za ochronę skóry przed wysychaniem i czynnikami zewnętrznymi, jak temperatura, wiatry czy promienie słoneczne. Zalega on w wewnętrznych warstwach skóry i odpowiada za jej zdrowie. Jednak z wiekiem kwasu hialuronowego w skórze ubywa, tym samym traci ona elastyczność i m.in. przez to wiotczeje oraz pojawiają się zmarszczki. Do czterdziestego roku życia tracimy aż połowę jego zapasów.

Możemy temu jednak zapobiec. Wystarczy dobrej jakości krem z kwasem hialuronowym dopasowany do naszych potrzeb Ma on za zadanie uzupełnić niedobory kwasu w skórze. Dzięki kremom skóra jest wygładzona, bardziej elastyczna i wygląda młodziej. Polecamy wam w szczególności przeciwzmarszczkowy krem SPA z kwasem hialuronowym marki BingoSpa.

Kwas hialuronowy nadaje się do każdej skóry. Nie podrażnia jej, jest substancją fizjologiczną i dlatego też bezpieczną. Co więcej, organizm sam wchłania kwas, dlatego stosowanie go jest odwracalne, ale jednocześnie wymaga regularnego stosowania.

Dla jakiej cery kwas hialuronowy jest najlepszy? Szczególnie dla tej, która ma tendencję do przesuszania. i utraty jędrności. Pamiętajmy jednak, że skóra nastolatki ma zupełnie inne wymagania niż ta u kobiety po 40-stce. Dlatego młode dziewczyny nie powinny przesadzać z tym specyfikiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pomóc skórze przy użyciu delikatnego kwasu nawilżająco-wygładzającego, jakim jest kwas hialuronowy. Świetnie sprawdzi się też maska do twarzy z kwasem hialuronowym i 100% olejem awokado BingoSpa

Kwas hialuronowy to także jeden z nielicznych kwasów, który nadaje się dla skóry wrażliwej. Jednak tak, jak w przypadku każdego innego kwasu, i ten trzeba na sobie najpierw przetestować. My w szczególności polecamy Aktywne serum algowe z kwasem hialuronowym BingoSpa.

Jeżeli krem z kwasem hialuronowym nie pomaga, warto sięgnąć po dostępne dzisiaj na rynku wypełniacze z tym składnikiem. Żeby je zaaplikować trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnego gabinetu. Tylko tam osiągniemy efekt, o który nam chodzi, a skóra dostanie zastrzyk kwasu hialuronowego działającego głębiej i dłużej niż krem.

Atrykuł powstał przy współpracy z marką BINGOSPA.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)