Łamigłówka ma ponad 100 lat. Tylko ludzie z wysokim IQ sobie radzą

Łamigłówka ma ponad 100 lat. Tylko ludzie z wysokim IQ sobie radzą

Łamigłówka pochodzi z "The Duluth Herald" z 1914 roku
Łamigłówka pochodzi z "The Duluth Herald" z 1914 roku
Źródło zdjęć: © "Times of India"
17.11.2023 14:21, aktualizacja: 17.01.2024 13:40

Iluzje optyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jak inne łamigłówki i zagadki pozwalają internautom na chwilę odpoczynku przy jednoczesnym ćwiczeniu mózgu. Jedna z bardziej popularnych w ostatnim czasie iluzji w sieci pochodzi sprzed ponad 100 lat.

Iluzje optyczne oraz różnego rodzaju łamigłówki czy testy na spostrzegawczość cieszą się w internecie ogromną popularnością. Bywa, że traktowane są jako swoiste wróżby czy "diagnozy" naszej osobowości, opisują sposób, w jaki patrzymy na świat. Czasem jest to jednak zwyczajny trening dla mózgu.

Wśród łamigłówek z iluzjami optycznymi najpopularniejsze są m.in. zadania polegające na odnalezieniu ukrytych przedmiotów na zdjęciach lub tych, które nie pasują do reszty.

Trudna iluzja optyczna. Trening dla mózgu

Jedna z bardziej znanych iluzji optycznych w sieci w ostatnim czasie ma już ponad 100 lat. Jak podaje "Times of India", zdjęcie, które zainteresowało internautów, to ilustracja opublikowana w "The Duluth Herald" w 1914 roku. Zadanie z pozoru wydaje się proste - należy znaleźć wszystkie dziesięć twarzy ukrytych w obrazku. Jeśli chcemy podnieść sobie poprzeczkę, spróbujmy znaleźć je wszystkie w mniej niż 30 sekund.

Na rysunku znajduje się 10 twarzy
Na rysunku znajduje się 10 twarzy© "Times of India"

Jak rozwiązać tę łamigłówkę? Kluczem do tego jest zwrócenie uwagi na nawet najdrobniejsze szczegóły rysunku. To, co na pierwszy rzut oka nie jest od razu oczywiste, może cię zaskoczyć, im dłużej się temu przyjrzysz.

Oto rozwiązanie łamigłówki
Oto rozwiązanie łamigłówki© The Duluth Herald

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie są korzyści z łamigłówek?

Naukowcy dowiedli, że rozwiązywanie tego typu zagadek ma wiele zalet - przede wszystkim świetnie wpływa na rozwój mózgu. Jak informuje "The Sun", eksperci z FreshersLive wymienili kilka konkretnych korzyści płynących z rozwiązywania łamigłówek takich jak ta.

Jest to przede wszystkim stymulacja umysłowa, poprawa pamięci, ulepszone umiejętności rozwiązywania problemów, zmniejszony stres, poprawa nastroju i zwiększona produktywność. Ponadto różnego rodzaju łamigłówki to świetny sposób na utrzymanie skupienia i zaangażowania umysłu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta