ModaLekcja wysokiego stylu! Czarne sukienki Małgorzaty Kożuchowskiej

Lekcja wysokiego stylu! Czarne sukienki Małgorzaty Kożuchowskiej

Małgorzata Kożuchowska w czarnej kreacji.
Małgorzata Kożuchowska w czarnej kreacji.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | AKPA
Aleksandra Szablak
22.09.2022 15:44

Czarna garderoba jest spoiwem łączącym odmienne style w harmonijną całość, a także ponadczasową klasyką, która nie przewiduje terminu ważności. Wie o tym Małgorzata Kożuchowska, która odkrywa przed nami najróżniejsze oblicza czarnej sukienki.

Czerń stanowi kontrast dla każdego innego koloru. Symbolizuje siłę, niezależność, buduje dystans. Bez wątpienia przez lata dorobiła się tytułu najbardziej eleganckiej z barw. Czarna stylizacja może stanowić pewnego rodzaju zbroję. Trudno przejrzeć ją na wylot, dlatego daje poczucie bezpieczeństwa. Jest też praktyczna i uniwersalna. Mając pod ręką jedną sukienkę w czarnym kolorze, możemy stworzyć dziesiątki stylizacji - od sportowych i nowoczesnych, przez klasyczne, aż po boho, western i glamrock. Właśnie dlatego warto zadbać o perfekcyjny krój i jakość czarnych ubrań, które odwdzięczą się długimi latami użytkowania. Otwórzmy zatem drzwi do szafy ekspertki od czarnego koloru i zainspirujmy się ciemnymi stylizacjami Małgorzaty Kożuchowskiej.

Ponadczasowa klasyka inspirowana Audrey Hepburn

A gdyby tak na chwilę cofnąć się do lat 60., wskoczyć w kultową sukienkę ze "Śniadania u Tiffany'ego", a później wrócić do teraźniejszości? Chyba nikt postronny nie odnotowałby tej podróży przez dekady, ponieważ klasyka jest ponadczasowa i wciąż aktualna. Dlatego na czerwony dywan Małgorzata Kożuchowska wybiera elegancję przez wielkie "E". Czarna sukienka maxi o perfekcyjnym cięciu doskonale podkreśla sylwetkę aktorki, a kolczyki niczym żyrandole z luksusowych hoteli – akcentują status gwiazdy. Czerwony dywan uwielbia niedopowiedzenie. Tutaj nieustannie góruje zasada "mniej znaczy więcej".

Francuski szyk, czyli prostota podkręcona fantazją

Francuzki to mistrzynie łączenia elementów na pozór wykluczających się nawzajem. Nie mają oporów, aby kaszmirowe swetry łączyć ze spódnicą w cekiny, a męskie marynarki z sensualnymi halkami. W ich świecie dzień wchodzi w fuzję z nocą, a Małgorzata Kożuchowska ma tę sztukę opanowaną do perfekcji. Minimalistyczna kamizelka o prostym kroju tworzy nieszablonowy duet z transparentną spódnicą. Całość prezentuje się smaczne i wytrwanie.

Drapieżnik – czarna sukienka z rockowym pazurem

Do odważnych świat należy, a Małgorzata Kożuchowska nie boi się ani skóry, ani przeskalowanych konstrukcji. Czarną sukienkę z bufiastymi rękawami i głębokim dekoltem wnosi na jeszcze wyższy poziom wężowa struktura projektu. Aktorka doskonale obroniła czarną stylizację prostą blond fryzurą oraz powściągliwością w kwestii dodatków. Wygląda nowocześnie i zjawiskowo, hipnotyzując nutą modernizmu i abstrakcji. Chapeau bas!

Slip dress, czyli lekka sukienka bieliźniana

W halce z łóżka na ulicę? Czemu nie! Sukienki bieliźniane już od kilku sezonów królują w modzie i wygląda na to, że nie wybierają się na wakacje. Lekkie jak piórko, satynowe i jedwabne sukienki na ramiączkach można wykorzystać na dziesiątki różnych sposobów. Jednym z nich jest sukienka bieliźniana zakładana na bluzkę, top i t-shirt. To nawiązanie do lat 90., które Małgorzata Kożuchowska potraktowała nieco poważniej – wpierając "slip dress" elegancką, jedwabną bluzką. Warstwowe stylizacje z czernią w roli głównej pozwalają eksperymentować z modą w poszukiwaniu swojego modowego DNA.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!