Trwa ładowanie...

Letni hit. 3 powody, dla których pokochasz klapki z klamerkami

Wsuwasz w nie stopę i niemal zapominasz o tym, że nie jesteś bosa. Ich lekko masywna forma podoba się stylistom, ale to komfort super wygodnej wkładki i regulowanych miękkich pasków zapada w pamięć najbardziej. Hitowe klapki z klamerkami - masz już?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Klapki z regulowanymi paskami łączą nowoczesna wygodę z urokiem retro-stylu
Klapki z regulowanymi paskami łączą nowoczesna wygodę z urokiem retro-styluŹródło: Unsplash.com
dswifjc

Nosisz je dokładnie tak, jak chcesz!

Lubimy rzeczy, które dzięki przemyślanej formie mają kilka zastosowań. Takie właśnie są charakterystyczne klapki z klamerkami, jak np. znane i lubiane Birkenstock. Czasem nosisz je tak, a czasem inaczej. Regulacja częściowo niweluje problem z dopasowaniem rozmiaru. Wolisz luźniejsze klapki? Modele z klamerkami ci to ułatwią. Chcesz mieć maksymalnie dopasowane do stopy, ale odkryte i przewiewne buty, w których będziesz dużo chodzić? Wystarczy zmienić regulację pasków o jedną dziurkę.

Regulowane na szerokość buty są cenione przez osoby z nietypowymi stopami, np. szerszymi od przeciętnych albo z deformacjami. Wystarczy dopasować obwód pasków i życie staje się prostsze. Niektóre kobiety latem mają tendencję do powstawania opuchlizny na stopach. Ten dylemat wymaga konsultacji z lekarzem i nie powinien być lekceważony, ale bywa też przejściowy. Na lekko opuchnięta nogę dopasowane sandały po prostu nie wejdą...

Sporo dobrego można powiedzieć o klapkach z klamerkami pod kątem ich wpisania we współczesne trendy. Są bardzo modne i łączyć je można także z ubraniami, którym daleko do luzackiej swobody dresów. Są świetne do zwiewnej sukienki czy szerokich, efektownych spodni, a także włożysz je zgodnie z trendami... na skarpetki. Tu też pomocna będzie praktyczna regulacja. Niektórzy oceniają ten typ obuwia jako szpetny, bo ma budowę nieco szerszą od stopy, przez co wizualnie ją poszerzają, a ten efekt wzmacniają biegnące w poprzek stopy paski. Nie warto się tym przejmować, lecz cieszyć ich wygodą. Faktem jest, że duże i szerokie stopy będą się w nich wydawać jeszcze większe i szersze, ale czy masz siłę się tym głowić, kiedy za oknem ponad trzydzieści stopni?

Uwielbiamy retro inspiracje!

Klapki z klamerkami na jednym, dwóch albo trzech paskach znamy od lat. Ich "kariera" zaczęła się dawno, a popularność zyskały jako obuwie męskie. Bardzo możliwe, ze twój tata albo dziadek chodził w takich po działce lata temu...

Urok klapków z klamerkami polega na ich wygodzie, którą zawdzięczają profilowanej, anatomicznej wkładce. Nie są one produkowane z całkiem płaską, niezdrową i niewygodną podeszwą, a jeśli takie spotkasz — nie kupuj. Te najwygodniejsze wyposażono we wgłębienie po wewnętrznej stronie stopy i w miejscu, gdzie palce łączą się ze śródstopiem, wkładkę buta otoczono nieco wyższą krawędzią, dzięki której stopa mniej się przesuwa.

Po co masz męczyć się na wysokich obcasach?

Po trzecie i ostatnie, ale tak naprawdę najważniejsze, na pierwszy plan naszych odzieżowych potrzeb nareszcie wysuwa się komfort i zdrowie. Może uczynił to wzrost świadomości na temat szkodliwości szpilek, może wystarczy nam nierealistycznych standardów wyglądu i stylu, a może to pandemia zdjęła z nas te ograniczenia... Liczy się efekt, czyli dużo większa niż do niedawna swoboda w chodzeniu w dresie i innych wygodnych ubraniach, a także traktowanie dotychczasowo kwalifikowanych jako domowe butów i ubrań gdzie tylko chcesz. Klapki "po domu" to już nie wstydliwie chowane obuwie, ale po prostu — wygodne buty, które wkładasz na nogi dla komfortu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dswifjc

Podziel się opinią

Share
dswifjc
dswifjc
Strona Główna WP