Blisko ludziLiberalna ustawa o in vitro?

Liberalna ustawa o in vitro?

Liberalna ustawa o in vitro?
Źródło zdjęć: © sxc.hu

16.06.2009 14:30, aktual.: 30.05.2010 22:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgoda na tworzenie i mrożenie zarodków nadliczbowych oraz brak przepisu, że in vitro mogą się poddać jedynie małżeństwa - to główne założenia kolejnego już projektu ustawy o sztucznym zapłodnieniu, który wkrótce ma trafić do Sejmu.

Zgoda na tworzenie i mrożenie zarodków nadliczbowych oraz brak przepisu, że in vitro mogą się poddać jedynie małżeństwa - to główne założenia kolejnego już projektu ustawy o sztucznym zapłodnieniu, który wkrótce ma trafić do Sejmu. O sprawie pisze "Dziennik".

Projekt przygotowali lewicowi posłowie Marek Balicki i Izabela Jaruga-Nowacka wspólnie z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Stowarzyszeniem na rzecz Leczenia Niepłodności ,,Nasz bocian" i profesor prawa Eleonorą Zielińską. Zielińska uczestniczyła w pracach komisji bioetycznej, której szefował poseł PO Jarosław Gowin, jednak później mocno skrytykowała jego projekt ustawy.

- Projekt, który wkrótce pojawi się w Sejmie, to dokładne przeciwieństwo regulacji, jakie zaproponował poseł PO. Nie ma tu mowy o forsowanym przez niego zakazie tworzenia czy mrożenia zarodków nadliczbowych. Projektodawcy chcą za to zakazać handlu zarodkami czy eksperymentowania na nich oraz licencjonować kliniki przeprowadzające in vitro. - Najwyższy czas na rozsądną propozycję i my taką przygotowaliśmy - mówi Balicki. Firmowana przez niego ustawa będzie piątą w kolejności - donosi "Dziennik". Dwa projekty - obywatelski i autorstwa Bolesława Piechy (PiS) - zakazują in vitro. Kolejne dwa to projekty posłów PO: konserwatywny Gowina i liberalny Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także