UrodaLifting w przerwie obiadowej

Lifting w przerwie obiadowej

Lifting w przerwie obiadowej
30.11.2005 11:39, aktualizacja: 31.05.2010 14:52

Odmłodzić się można podczas krótkiej wizyty w klinice. Bez skalpela, bólu... i urlopu!

Usuwanie zmarszczek do niedawna kojarzyło się z operacjami plastycznymi, bólem, noszeniem bandaży i przerwą w pracy. Nic bardziej błędnego. *
Zabiegi odmładzające przestają budzić sensację. Są poważną konkurencją dla operacji plastycznych, których obawia się wiele pań. Wystarczy jeden, bezpieczny i prawie bezbolesny zabieg, by pozbyć się zmarszczek. *
Kobiety wychodzą z gabinetu medycyny estetycznej, lekko przypudrowują twarz i jakby nigdy nic wracają do pracy.
Oto nasz miniprzewodnik po najszybszych metodach odmładzających. Nie są tanie, ale za to bardzo skuteczne. W przypadku botoksu i restylanu wystarczy jedna wizyta w klinice medycyny estetycznej. Laser i peeling glykopeel najlepsze efekty dają po serii zabiegów.

Botoks usuwa zmarszczki mimiczne *Od pewnego czasu w medycynie estetycznej robi karierę toksyna botulinowa (jad kiełbasiany), nosząca nazwę handlową Botox. Jest ona niebezpieczna dla zdrowia jedynie wtedy, gdy dostanie się do organizmu drogą pokarmową. *Przy podaniu małych dawek domięśniowo jest całkowicie niegroźna. Substancja ta potrafi blokować skurcze mięśni i rozprostowywać zmarszczki powstające na skutek zbyt ekspresyjnej mimiki: kurze łapki, zmarszczki na czole (poziome i pionowe pomiędzy brwiami, tzw. lwie zmarszczki).
Może być także stosowana do okresowej likwidacji nawet głębokich bruzd. Zabieg z użyciem botoksu jest prosty i trwa zaledwie 10-15 minut. Zastrzyk cienką igłą przypomina ukłucie komara i nie wymaga znieczulenia miejscowego. Lekarz schładza skórę lodem lub zimnym powietrzem. Miejsca po ukłuciu mogą być lekko opuchnięte. Niektóre pacjentki obawiają się, że po wstrzyknięciu botoksu twarz będzie wyglądać jak maska. Takiego zagrożenia nie ma - oczywiście pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony lekarz. Ostateczny efekt widoczny jest po kilku dniach. Utrzymuje się przez 3-8 miesięcy, można go powtórzyć po pół roku.
Zalety: To jedyny zabieg, który może zmienić wyraz twarzy: z ponurej i zmęczonej na pogodną i wypoczętą. Ponadto w pewnym stopniu zapobiega pojawianiu się kolejnych zmarszczek (unieruchomiona skóra nie może się tak łatwo marszczyć).
Wady:Przez 4-5 godzin po zabiegu nie wolno pochylać głowy, kłaść się, ćwiczyć ani biegać, bo preparat mógłby przemieścić się w inne obszary skóry.
Cena: 700-1500 zł w zależności od zużytego materiału.

Glykopeel rozjaśnia przebarwienia *Do tego odmładzającego zabiegu wykorzystuje się kwas glikolowy, a także *substancje odbarwiające(np. kwas kojowy), łagodzące podrażnienia (ekstrakt z morwy) oraz witaminy A, C, E. Gdy dermatolog lub kosmetyczka nałoży na twoją twarz preparat, poczujesz lekkie szczypanie. Uczucie to znika po zmyciu kwasów.
Zalety:Zabieg trwa kilkanaście minut. Złuszczania skóry nie widać, a skóra jest gładsza, młodsza, jaśniejsza.
Wady: Najlepszą skuteczność daje zabieg powtarzany w seriach po około 4-6 razy.
Cena: Ok. 160 zł

Laser poprawia napięcie skóry *Po użyciu lasera poprawia się nawilżenie, elastyczność i kolor skóry. *Zmarszczki się wygładzają, pory zmniejszają. Zabieg przebiega następująco: skierowane przez lekarza na twarz światło laserowe o odpowiedniej długości fali pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Naświetlanie trwa około pół godziny. Skóra po laserze może być przez chwilę lekko zaczerwieniona.
Zalety: Zabieg jest niemal bezbolesny.
Wady: Skóra staje się młodsza o kilka lat dopiero po serii zabiegów (4-6). Po zabiegu należy absolutnie unikać słońca.
Cena: Ok. 1000 zł

Restylane wygładza głębokie bruzdy *Kwas hialuronowy, występujący w tkankach człowieka, pełni rolę nawilżacza skóry i odpowiada za jej jędrność. *Podany w zastrzykach świetnie sprawdza się w wygładzaniu głębszych zmarszczek na czole oraz bruzd nosowo-wargowych. Powstało kilka preparatów z użyciem tego kwasu. Najczęściej stosowane to Restylane, Perlane i Juvederm. Jeden z nich lekarz wstrzykuje cienką igłą wzdłuż zmarszczki. W tym miejscu kwas silnie wiąże wodę,
rozpulchnia, a następnie wypycha zmarszczkę. Skóra może być trochę zaczerwieniona i obrzęknięta, ale można to zatuszować korektorem. Efekt zabiegu, widoczny od razu, jest długotrwały, bo kwas rozkłada się w skórze po około roku.
Zalety: Kwas nie powoduje żadnych uczuleń i nie wymaga przeprowadzenia wcześniejszego testu.
Wady:Jeśli niedoświadczony lekarz wstrzyknie zbyt dużą ilość materiału w jedno miejsce, mogą pojawić się grudki lub wypukłości. Na szczęście po pewnym czasie nierówności znikają, bo kwas się wchłania.
Cena: 700-1000 zł, zależy od głębokości zmarszczek.

Aleksandra Jaworska