Trwa ładowanie...

List do premiera Mateusza Morawieckiego. Kobiety proszą o pomoc

Zakaz wychodzenia z domu sprawił, że w domach osób, w których występowała przemoc domowa, kryzys zaczął przybierać na sile. Centrum Praw Kobiet prosi premiera, aby udzielił wsparcia i wdrożył procedury ułatwiające uzyskanie pomocy w tych trudnych czasach.
Share
Ofiary przemocy domowej potrzebują pomocy
Ofiary przemocy domowej potrzebują pomocyŹródło: East News
d1po5wv

Centrum Praw Kobiet wyraźnie zaobserwowało w ostatnim czasie wzrost liczby telefonów od kobiet szukających informacji, wsparcia lub bezpiecznego schronienia. Jednocześnie możliwości dostępu do pomocy, z uwagi m.in. na zakazy opuszczenia miejsca zamieszkania przy stałej obecności sprawców oraz ograniczenia w funkcjonowaniu wielu instytucji pomocowych, są znacznie ograniczone.

W związku z tym ofiary zostały jeszcze głębiej wpędzone w otchłań swojej trudnej sytuacji. W związku z tym Centrum Praw Kobiet prosi premiera Mateusza Morawieckiego, aby wprowadził rozwiązania, które przyniosą realne wsparcie kobietom czy dzieciom doświadczającym obecnie przemocy.

Kobiety napisały petycję

Wśród postulatów jest m.in. rozszerzenie oferty pomocowej dla kobiet doświadczających przemocy poprzez włączenie sieci supermarketów, aptek, placówek służby zdrowia, kuratorskiej służby sądowej w system pomocy i wsparcia. ( Tak dzieje się już w wielu innych krajach).

Ponadto kobiety doznające przemocy zostaną zwolnione z nakazu przebywania w miejscu kwarantanny, a do systemu monitorowania respektowania zasad kwarantanny zostaną wprowadzone procedury pozwalające na identyfikację i uruchomienie wsparcia dla kobiet zagrożonych lub doznających przemocy.

d1po5wv

Centrum Praw Kobiet przyznaje, że to bardzo trudna sytuacja i bez wsparcia rządzących oni sami nie są w stanie udzielać odpowiedniej pomocy. Jeśli ktoś popiera postulaty CPK to może podpisać petycję znajdującą się na ich oficjalnej stronie. Link TUTAJ.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1po5wv

Podziel się opinią

Share
d1po5wv
d1po5wv