Trwa ładowanie...

List do premiera Mateusza Morawieckiego. Kobiety proszą o pomoc

Zakaz wychodzenia z domu sprawił, że w domach osób, w których występowała przemoc domowa, kryzys zaczął przybierać na sile. Centrum Praw Kobiet prosi premiera, aby udzielił wsparcia i wdrożył procedury ułatwiające uzyskanie pomocy w tych trudnych czasach.

List do premiera Mateusza Morawieckiego. Kobiety proszą o pomocŹródło: East News
d3w9cx6
d3w9cx6

Centrum Praw Kobiet wyraźnie zaobserwowało w ostatnim czasie wzrost liczby telefonów od kobiet szukających informacji, wsparcia lub bezpiecznego schronienia. Jednocześnie możliwości dostępu do pomocy, z uwagi m.in. na zakazy opuszczenia miejsca zamieszkania przy stałej obecności sprawców oraz ograniczenia w funkcjonowaniu wielu instytucji pomocowych, są znacznie ograniczone.

W związku z tym ofiary zostały jeszcze głębiej wpędzone w otchłań swojej trudnej sytuacji. W związku z tym Centrum Praw Kobiet prosi premiera Mateusza Morawieckiego, aby wprowadził rozwiązania, które przyniosą realne wsparcie kobietom czy dzieciom doświadczającym obecnie przemocy.

Kobiety napisały petycję

Wśród postulatów jest m.in. rozszerzenie oferty pomocowej dla kobiet doświadczających przemocy poprzez włączenie sieci supermarketów, aptek, placówek służby zdrowia, kuratorskiej służby sądowej w system pomocy i wsparcia. ( Tak dzieje się już w wielu innych krajach).

Ponadto kobiety doznające przemocy zostaną zwolnione z nakazu przebywania w miejscu kwarantanny, a do systemu monitorowania respektowania zasad kwarantanny zostaną wprowadzone procedury pozwalające na identyfikację i uruchomienie wsparcia dla kobiet zagrożonych lub doznających przemocy.

Centrum Praw Kobiet przyznaje, że to bardzo trudna sytuacja i bez wsparcia rządzących oni sami nie są w stanie udzielać odpowiedniej pomocy. Jeśli ktoś popiera postulaty CPK to może podpisać petycję znajdującą się na ich oficjalnej stronie. Link TUTAJ.

d3w9cx6

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w9cx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w9cx6