Blisko ludziList do redakcji: "Byłam na konsultacjach przed maturą. Przez 5 godzin zabroniono nam zdejmować maseczki”

List do redakcji: "Byłam na konsultacjach przed maturą. Przez 5 godzin zabroniono nam zdejmować maseczki”

List do redakcji: "Byłam na konsultacjach przed maturą. Przez 5 godzin zabroniono nam zdejmować maseczki”
26.05.2020 19:38, aktualizacja: 26.05.2020 20:14

Kasia poszła na konsultacje przed maturą. Zdaniem maturzystki brak jasno sprecyzowanych obostrzeń wprowadził na lekcji dezorientację. "5 h siedzieliśmy w maseczkach, mimo zachowanych odstępów. Myślę, że nauczycielka bała się, że ktoś na nią doniesie, gdyby pozwoliła nam je ściągnąć".

Kasia w tym roku przystępuje do matury. Gdy udała się na konsultacje z matematyki, zauważyła, że niesprecyzowanie zasad ochrony zdezorientowało nauczycieli i pracowników szkoły. Chociaż odstęp między ławkami wynosił dwa metry, kategorycznie zabroniono garstce uczniów zdejmować maseczki. Swoją sytuację opisała w liście do redakcji WP Kobieta.

Maturzystka o konsultacjach w czasie pandemii

"Poszłam na 5 godzin na lekcje z matematyki, konsultacje przed maturą. Weszłam do szkoły, gdzie ochroniarz od razu kazał mi zdezynfekować ręce. Gdy wchodziłam na górę, pani woźna za mną pobiegła i poprosiła, żebym zdezynfekowała je jeszcze raz. Poza mną pod salą czekało 5 osób, normalnie się przywitaliśmy i stwierdziliśmy, że zdejmujemy maseczki. Kiedy przyszła nauczycielka, kazała nam je znów założyć. Była zdenerwowana" – opowiada Kasia.

"Po jej słowach nałożyliśmy maseczki i przystąpiliśmy do zajęć. Siedzieliśmy w nich 5 godzin bez zmiany, bo nikt z nas nie przewidział, aby wziąć dodatkową maseczkę. Myślę, że nauczycielka bała się, że ktoś na nią doniesie, gdyby pozwoliła nam je ściągnąć. Przyniosła za to każdemu kredę. Przy drzwiach, na pierwszej ławce, stal żel do dezynfekcji rąk. Każdy siedział w oddzielnej ławce, odległość była duża, myślę, że spokojnie były dwa metry. Na pewno ławki wcześniej odkażono, bo widziałam wcześniej panią woźną wychodzącą z sali" – podsumowała.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej rządowej stronie, 25 maja mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym szkół specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego.

"Apelujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli, aby zorganizować takie spotkania, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zależy nam, aby szczególnie wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne" – brzmi oświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nie sprecyzowano jednak szczegółowych zasad higieny, na jakich miałyby odbywać się zajęcia, tak jak miało to miejsce chociażby w przypadku lokali gastronomicznych czy salonów fryzjerskich.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także