Lista imion najlepszych żon. Tylko pięć pozycji

Wiele osób wierzy, że imię determinuje charakter człowieka
Wiele osób wierzy, że imię determinuje charakter człowieka
Źródło zdjęć: © Getty Images

10.01.2024 09:38, aktual.: 10.01.2024 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy imię może w jakiś sposób świadczyć o osobowości? Niektórzy święcie wierzą, że tak. Każde imię tradycyjnie niesie ze sobą określone znaczenie, więc na tej podstawie można starać się poszukać dobrej żony. Oczywiście na własną odpowiedzialność.

Monika to opiekunka domowego ogniska

Paradoksalnie imię najlepiej znanej w historii dobrej matki i opiekunki domowego ogniska wywodzi się od greckiego słowa monos, które znaczy "jeden", "pojedynczy". Święta Monika, patronka kobiet zamężnych, matek i wdów, najlepiej znana jest z tego, że jako chrześcijanka pokornie znosiła małżeństwo z poganinem. Gorąco modliła się zarówno za męża, jak i swojego niedobrego syna – później znanego jako święty Augustyn, ojciec Kościoła.

Monika jest wzorem dobrej matki i kobiety, która potrafi się troszczyć o swoją rodzinę. Mimo przeciwności nie traci ducha. To kobieta silna i odważna, a jednocześnie bardzo wrażliwa i czuła na krzywdę innych. Idealna partnerka, która zawsze jest uśmiechnięta i chętna do pomocy. Każdego traktuje sprawiedliwie i nie ma żadnych uprzedzeń.

Marta stanowi wzór idealnej gospodyni

Imię pochodzenia semickiego, które wywodzi się z aramejskiego słowa mar, mar(a)tha oznacza właśnie "panią domu i gospodynię". Biblijna święta Marta z Betanii była siostrą Łazarza i Marii, przyjaciółką Jezusa i apostołów, których zawsze potrafiła odpowiednio ugościć, dlatego znalazło się dla niej miejsce w ewangeliach. Marta została opisana jako zapobiegliwa gospodyni, która doskonale dba o dom i swoich gości.

Każda imienniczka biblijnej Marty świetnie sprawdzi się jako żona. Kobiety o tym imieniu są praktyczne, zapobiegliwe i porządne. Twardo stąpają po ziemi. Bardzo lubią dbać o dom, który lśni czystością, oraz o swoją rodzinę. Bliskich ludzi chronią za wszelką cenę i potrafią walczyć o ich dobro niczym lwice. Marty są przy tym towarzyskie i wesołe.

Grażyna słynie ze swojej siły i urody

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Grażyna to imię literackie, stworzone przez narodowego wieszcza Adama Mickiewicza. Wywodzi się od litewskiego słowa graži, czyli "piękna" (analogicznie jak obecne w innych językach imiona: Grace, Grazia, Graziosa). We wspomnianym poemacie Grażyna to niezwykle dzielna kobieta, która sama postanawia stanąć do walki o swoją ojczyznę, gdy jej mąż – książę Litwy – zawodzi.

Grażyna to kobieta, która zna swoją wartość. Jest niezwykle przywiązana do tego, co dla niej najważniejsze – dom, dzieci, rodzina. Bardzo dobrze wie, czego chce i konsekwentnie do tego dąży. Dla swojego męża stanie się godną zaufania partnerką, która będzie go aktywnie wspierać i udzielać mądrych rad. Warto posłuchać takiej żony.

Zuzanna dba o swój honor i dobre imię

Imię Zuzanna ma korzenie hebrajskie, choć znane było również w starożytnym Egipcie. Pochodzi od hebrajskiego słowa shoshanah, które oznacza "lubiana" lub "ukochana". Imię Zuzanna jest często tłumaczone jako "lilia", więc kojarzone też z delikatnością i wdziękiem kwiatu. Biblijna Zuzanna została oskarżona o cudzołóstwo przez starców, których zaloty odrzuciła. Udało jej się jednak ocalić dobre imię.

Kobiety o imieniu Zuzanna są postrzegane jako delikatne, subtelne i łagodne. Najważniejsze cechy ich charakteru to lojalność i uczciwość. Dążą do sprawiedliwości i są zawsze gotowe nieść pomoc bliźnim w potrzebie. Zuzanny są z natury bardzo otwarte i towarzyskie, jednak najbardziej cenią sobie ciszę i spokój własnego domu.

Joanna jest zawsze wierna i czuła

Joanna stanowi żeński odpowiednik imienia Jan, które wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza w tłumaczeniu "Jahwe jest łaskawy". To bardzo popularne na całym świecie imię, które nosiły królowe i święte. Wiąże się z nim wiele dobrych cech charakteru, jak przywiązanie do tradycyjnych wartości, honor i uczciwość. Kobiety nim obdarzone mają szansę stać się bardzo dobrymi kandydatkami na żony.

Joanny są energiczne wesołe z natury. Nie boją się wyzwań, a życie to dla nich wspaniała przygoda, której nie chcą przeżywać samotnie. Na szczęście Joanna łatwo nawiązuje kontakty towarzyskie, a dla przyjaciół jest czuła i opiekuńcza. Marzy o założeniu własnej rodziny, której mogłaby się poświęcić, i razem z partnerem pracować na wspólny sukces.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także