Trwa ładowanie...

Ma jedno dziecko, bo tak jest jej wygodnie. "Z tego samego powodu ludzie mają zmywarki"

- Nasłuchałam się, że jestem egoistką, bo mam tylko jedno dziecko - żali się kobieta. A jej decyzja wcale nie wynika z nadmiernej miłości do siebie. Jako powód, dla którego jej dzieci nie będą miały rodzeństwa, podaje wygodę. I nie jest jedyna.

Ma jedno dziecko, bo tak jest jej wygodnie. "Z tego samego powodu ludzie mają zmywarki"Źródło: 123RF
d3w40pe
d3w40pe

- Chciałam mieć dziecko i mam dziecko - pisze inna matka na forum Kafeterii. - Spełniam się w byciu mamą jednego dziecka. Nie ukrywam, że tak nam po prostu wygodnie. Z tego samego powodu - z wygody - ludzie mają zmywarki, pralki automatyczne, samo odkurzające odkurzacze i samochody. Czy to coś złego że chcemy żyć tak, by było nam łatwiej? Nie mam pojęcia skąd to parcie na bycie matką Polką męczennica i potępianie wyboru innych.

- Nie sądzę, że każda mama więcej niż jednego dziecka jest męczennica, absolutnie - kontynuuje. - Natomiast drażni mnie już narzekanie niektórych na to, jak ciężko jest z dwójką, trójka i pogardliwe patrzenie na rodziców jedynaków.

Kolejne osoba komentuje, że zdecydowanie zgadza się z takim podejściem. Ona również planuje tylko jedno dziecko - chyba, że trafią się bliźniaki. A tak, woli mieć spokój. Jak sama pisze, chce mieć normalne życie, pracę, spełniać swoje marzeniai podróżować po całym świecie. Chce być matką, oczywiście - ale nie planuje poświęcać temu całego swojego życia. W wieku 32 lat czuje potrzebę zostania matką. Ale tylko jednego dziecka.

Kolejnym argumentem wysuwanym przez matki w rozmowie na forum jest to, że więcej dzieci nie zawsze oznacza więcej szczęścia dla samych dzieci. Wśród różnych wątków przewijają się historie o rodzeństwie, które widuje się tylko na rodzinnych pogrzebach.

d3w40pe

- Mój mąż ma dwóch braci, starszego i młodszego, i nie utrzymują ze sobą kontaktów - pisze jedna z osób. - Do jednego nawet nie mamu numeru telefonu i adresu. Gdyby trzeba było poinformować o śmierci rodziców, to nawet nie wiedzielibyśmy gdzie go szukać w 100-tysięcznym mieście.

Macie newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlijcie nam przez dziejesie.wp.pl

d3w40pe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w40pe