Blisko ludziMadonna pocałowała Christinę Aguilerę 17 lat temu. Aguilera wspomina ten dzień po latach

Madonna pocałowała Christinę Aguilerę 17 lat temu. Aguilera wspomina ten dzień po latach

Christina Aguilera pocałowała Madonnę 17 lat temu
Christina Aguilera pocałowała Madonnę 17 lat temu
Źródło zdjęć: © Getty Images
18.09.2020 14:08

W 2003 roku na MTV Video Music Awards Madonna zaśpiewała w towarzystwie Britney Spears i Christiny Aguilery "Like a Virgin", a później złożyła pocałunek na ustach swoich towarzyszek. O tym występie mówili wszyscy. Po latach Aguilera odniosła się do tego wydarzenia.

Trzy całujące się na oczach milionów widzów artystki. Niektórzy mówili później, że świat w tamtym momencie eksplodował. Lecz nie dla piosenkarek.

"To nie było szokujące dla mnie ani wtedy, ani dzisiaj" – powiedziała Christina Aguilera w rozmowie z Zane Lowe 16 września. Teraz wiadomo, jak ten gest był ważny dla par jednopłciowych walczących o swoje prawa. Jednak w 2003 roku to nie przesłanie było najważniejsze dla mediów. Dwa lata temu Aguilera w jednym z wywiadów zwróciła uwagę na to, że prasa całkowicie pominęła fakt, że ją również pocałowała Madonna.

Christina Aguilera o pocałunku z Madonną

– Gdy następnego dnia zobaczyłam nagłówki gazet, poczułam się dziwnie – wspominała – Nikt nie pisał o Madonnie, Britney i Christinie, tylko o pocałunku tych dwóch pierwszych. Wszyscy zapomnieli, że Madonna całowała się też ze mną. A wiecie dlaczego? Bo zaraz po pierwszym pocałunku kamerę skierowano na Justina Timberlake’a. Ważniejsza była reakcja mężczyzny niż finał tej sceny – mówiła.

Tego samego roku Timberlake wygrał w jednej z kategorii MTV Video Music Awards za teledysk do "Cry me a River". Utworu stworzonego po głośnym rozstaniu z Britney Spears. Piosenarka dopuściła się zdrady. Wszystkich bardziej interesowała reakcja Timberlake'a na pocałunek jego byłej z Madonną, niż symbolika tego gestu.

16 września Aguilera przyznała również, że Madonna zawsze była dla niej wielką inspiracją i miała ogromny wpływ na jej karierę. Kiedy była mała, nie pozwalano jej oglądać teledysków ikony popu, ani słuchać jej muzyki. Odkryła ją, dopiero dorastając i natychmiast zachwyciło ją przesłanie, jakie Madonna niosła światu.

"Była dla mnie wielką inspiracją, Motywacją, żeby się zmieniać, żeby się rozwijać, odkrywać siebie na nowo i uczyć się siebie na nowo, również jako artystki" – podsumowała.

Źródło artykułu:WP Kobieta