GwiazdyMagda Gessler zdradziła, z kim imprezowała w młodości. Padły nazwiska Kalisza i Kwaśniewskiego

Magda Gessler zdradziła, z kim imprezowała w młodości. Padły nazwiska Kalisza i Kwaśniewskiego

Magda Gessler z bratem Piotrem Ikonowiczem
Magda Gessler z bratem Piotrem Ikonowiczem
Źródło zdjęć: © AKPA | Gałązka
oprac. KPL

11.06.2021 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magdy Gessler nie trzeba nikomu przedstawiać. Charyzmatyczna restauratorka podbiła serca telewidzów, a jej instagramowy profil obserwuje ponad milion użytkowników! Ostatnio 67-latce zebrało się na wspominki…

Gessler zdobyła w Polsce ogromną popularność dzięki roli prowadzącej w programie "Kuchenne rewolucje", emitowanym przez stację TVN od 2010 roku. Jednak życie restauratorki było barwne właściwie od samego początku – dzięki ojcu, który był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej, dorastała m.in. w Bułgarii oraz na Kubie, a studiowała w Hiszpanii.

Szalona młodość Magdy Gessler

W Madrycie ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych. Biegle mówi po hiszpańsku, niemiecku, włosku, porozumiewa się także po angielsku oraz portugalsku. Do Polski wróciła w latach 80. i właśnie na temat tego okresu zabrała ostatnio głos.

- Pierwszy raz mówię o moim bracie Piotrze Ikonowiczu, z którym w młodości nie tylko się przyjaźniliśmy, ale też chodziliśmy na wspólne prywatki. Był to czas Solidarności, albo jej początku i pamiętam, że wtedy bawiliśmy się na Ochocie na jednej małej prywatce z Piotrem, z panem Czaputowiczem, z panem Kaliszem, również z panem Kwaśniewskim – wyznała.

- Tańczyliśmy wszyscy razem, wtedy wszystko jedno było, kto co myśli, tylko wiadomo przeciwko komu się walczy - przeciwko komunie. Piotr później to rozwinął i walczy przeciwko niesprawiedliwości, przeciwko tym którzy mają najwięcej do powiedzenia w stosunku do tych, którzy są najsłabsi i chyba broni ich bardzo dobrze. Jestem z niego dumna, bo robi to efektywnie – dodała.

Książka biograficzna o Gessler

Jak wiadomo, Piotr Ikonowicz jest lewicowym działaczem społecznym. Wielokrotnie wstawiał się po stronie najsłabszych, a w 2014 roku zaprosił do swojego mieszkania trzyosobową rodzinę, która straciła dach nad głową.

Krótka opowieść Magdy Gessler spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem internautów. "Jestem ciekawa tych imprez z Kwaśniewskim", "Pani Magdo, proszę więcej o tych imprezach", "Zaciekawiła mnie pani" – mogliśmy przeczytać w komentarzach.

Zdradzając takie szczegóły ze swojego życia, Magda Gessler chce prawdopodobnie podsycić zainteresowanie fanów. Już za kilka dni premierę będzie miała bowiem jej książka autobiograficzna pt. "Magda", nad którą pracowała z Dominikiem Linowskim.

W opisie wydawnictwa możemy przeczytać: "Szczera i dotychczas nieznana historia, z której dowiadujemy się jak długą i krętą drogę musiała przejść bohaterka, aby być tu, gdzie jest obecnie. Autorzy zabierają czytelnika w niezwykle emocjonalną podróż, gdzie szczęście miesza się samotnością, zaufanie i wiara z naiwnością, a los bywa równie łaskawy co okrutny”.

Sięgniecie po tę pozycję?

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także