Make-up próbny ślubny – jak się przygotować
Pewnie zapytacie: "Po co przygotowywać się do próbnego makijażu?!”. A my odpowiemy: "Przeczytajcie ten tekst i oceńcie same, czy jest sens, aby podejść do tego z dużym zaangażowaniem”.
20.10.2018 | aktual.: 21.10.2018 09:22
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Czy wiesz, jaki masz typ cery? Jaki jest kształt Twojej twarzy i kolor karnacji? Znasz słabe punkty swojej skóry i zdajesz sobie sprawę z tego, jak je zatuszować? Masz świadomość, jakich zabiegów kosmetycznych powinnaś unikać, a jakie są dla Ciebie wskazane? Wreszcie, czy pamiętasz, że ślub to nie czas na eksperymenty i wszelkie ekstrawagancje musisz oswoić na długo przed datą ceremonii?
Makijaż próbny – czy warto
Czy teraz już domyślasz się, dlaczego uważamy, że do tematu próbnego makijażu lepiej podejść poważnie i zapoznać się z pewnymi aspektami, zanim ostatecznie wybierzesz makijażystkę i sam make-up?
Makijaż próbny – na co zwracać uwagę
Nie podejmuj pochopnie decyzji – daj sobie trochę czasu, zanim wybierzesz osobę, która pomoże
stworzyć Twój ślubny wizerunek.
Zanim udasz się na makijaż próbny:
- Zapoznaj się z opiniami o pracy wizażystki.
- Obejrzyj zdjęcia jej prac – makijaży ślubnych i innych okolicznościowych oraz dziennych.
- Porozmawiaj z nią przez telefon, aby upewnić się, że będziecie próbować, aż wspólnie znajdziecie makijaż najlepszy dla ciebie.
- Upewnij się, czy dezynfekuje przybory i jakich preparatów do tego używa (część z nich może uczulać).
- Jeśli planujesz zmianę koloru włosów przed ślubem, zrób to, zanim udasz się na make-up próbny – to barwa (a nawet odcień) pasm definiuje nasz typ urody i dobór palety.
- Nie zmieniaj kosmetyków na kilka dni przed makijażem ślubnym i nie opalaj się (naturalnie ani w solarium) oraz nie stosuj preparatów samoopalających.
W dniu próbnego makijażu:
- Zabierz ze sobą ulubione kosmetyki kolorowe i kremy do twarzy i pod oczy, których codziennie używasz.
- Udaj się do wizażystki, będąc umalowana, żeby mogła zobaczyć, jak nosisz się na co dzień i jakie elementy twarzy podkreślasz.
- Zwróć uwagę, czy specjalistka używa wyłącznie zdezynfekowanych akcesoriów.
- W dniu makijażu próbnego nie pij alkoholu i wybieraj potrawy łagodne w smaku, pij dużo wody (aby uniknąć rumieńców i zbytniej bladości, a także dobrze nawilżyć skórę).
- Jeśli nie możesz wziąć ze sobą sukni ślubnej, aby móc pokazać się w niej wizażystce, miej przy sobie swoje zdjęcie zrobione w niej przy świetle dziennym i – jeżeli to możliwe – weź ze sobą fragment tkaniny, żeby kosmetyczka mogła określić paletę barw,
- zarezerwuj sobie czas, aby nie spieszyć się nigdzie po makijażu.
Próbny makijaż ślubny – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie pracy wizażystki.
- Jasno określ swoje oczekiwania i to, na ile chcesz dać makijażystce wolną rękę, a na ile wolisz jednak kontrolować poszczególne elementy make-upu.
- Udziel konkretnych informacji na temat tego, w jakim makijażu dobrze się czujesz na co dzień, jak podkreślasz atuty swojej urody i kamuflujesz niedoskonałości i jak malujesz się na większe okazje.
- Zapytaj, jaki pomysł na makijaż ma ekspertka i pozwól jej go zaprezentować – jeśli źle czujesz się w którymś z elementów wizażu, podziel się tym z nią, aby uniknąć zawodu lub późniejszych nieporozumień.
- Moda modą, ale stara sprawdzona zasada nadal obowiązuje – mocno podkreślamy albo oczy, albo usta. Nie dotyczy to makijażu wieczorowego, a także fotograficznego. Jeśli więc nie chcesz, aby w czasie ceremonii make-up odwracał uwagę od całej reszty Twojego ślubnego wizerunku lub sprawiał, że będziesz wyglądać mało delikatnie czy wręcz ordynarnie, nie upieraj się, aby mieć smokey eyes i krwistoczerwone wargi. Jeśli zależy ci na drugim wielkim wejściu tego dnia i zachwyceniu gości weselnych mocnym makijażem, poproś wizażystkę o wskazówki, jak samodzielnie wzmocnić rysunek oczu i barwę ust.
Cechy dobrej wizażystki (ślub to wydarzenie, na którym musisz dobrze wyglądać!)
- Jest uważna.
- Proponuje i zachęca, ale nie przekonuje na siłę.
- Cierpliwie słucha Twoich wątpliwości, wyjaśnia poszczególne etapy działania i dokonuje korekt, jeśli ostateczny efekt cię nie zadowala.
- Potwierdza w przeddzień czas i miejsce waszego spotkania.
- Podaje widełki cenowe lub konkretny koszt usługi przed jej wykonaniem. Jeśli makijaż wymaga dodatkowych działań, informuje cię o tym z wyprzedzeniem.
- Nie namawia cię do zakupu kosmetyków, które dystrybuuje, tylko przedstawia ofertę i zachęca, licząc się jednak z odmową.
- Podpowiada triki, które pozwolą utrwalić makijaż i poprawić go w razie potrzeby.
Próbny makijaż – opinie, czyli szukamy wizażystki idealnej
Taką frazę na pewno warto wpisać w wyszukiwarkę Google, dodając region, w którym chciałabyś znaleźć osobę o odpowiednich kwalifikacjach i właśnie opiniach. Także komentarze w grupach urodowych na Facebooku i na forach regionalnych mogą być bardzo pomocne. Czytając konkretne opinie i oglądając zdjęcia prac wstawione do sieci przez zadowolone klientki, masz możliwość podpytać o szczegóły współpracy z make-upistką. Więcej o tym, jak znaleźć dobrą wizażystkę pisaliśmy TUTAJ.
Artykuł powstał we współpracy z PlanujemyWesele – portalem-katalogiem ślubnym, www.PlanujemyWesele.pl