UrodaMakijaż brązowych oczu - jakie kolowy wybrać?

Makijaż brązowych oczu - jakie kolowy wybrać?

Makijaż brązowych oczu - jakie kolowy wybrać?
Źródło zdjęć: © 123RF
Anna Bator
23.06.2018 22:14, aktualizacja: 22.10.2018 09:47

Makijaż brązowych oczu to jeden z ulubionych rodzajów makijażu wizażystek. Wszystko dlatego, że brązowe oczy świetnie prezentują się w każdej kolorystyce cieni, jak również z mocnymi kreskami czy smokey eyes.

Makijaż brązowych oczu na co dzień

Brązowe oczy z ciemną oprawą potrafią się obronić nawet bez mocnego makijażu. Na co dzień sprawdzi się makijaż "no make-up", czyli delikatny, naturalny makijaż, rozświetlający twarz. Aby go wykonać, potrzebować będziesz delikatnego, kremowego podkładu oraz bronzera, który położysz na kości policzkowe i skronie. Konturowanie twarzy w przypadku delikatnego makijażu brązowych oczu również musi być wykonane z umiarem.

Oczy brązowe możesz delikatnie podkreślić cieniem w kolorze skóry, nadającym powiekom gładkość i lekko je rozświetlając. Dolną powiekę rozjaśnisz białą kredką. Rzęsy wytuszuj tuszem wydłużającym i podkręcającym rzęsy. Tego rodzaju makijaż brązowych oczu prezentuje się świeżo przez cały dzień i sprawdza się dla każdego typu urody.

Najlepsze kolory makijażu dla brązowych oczu

Makijaż dla brązowych oczu to prawdziwa zabawa z kolorami. Myli się ten, kto twierdzi, że intensywne cienie nie pasują do oczu brązowych lub piwnych. Niebieskie i fioletowe cienie wydobywają głębię koloru źrenic, a rozjaśnione kąciki oczu sprawiają, że oczy wydają się większe i jeszcze bardziej wyraziste.

Również zielone i brązowe cienie świetnie współgrają z brązowymi oczami, zarówno te matowe, jak i błyszczące. Połączenie tych kolorów i delikatne blendowanie ich na powiece przyniesie zachwycający efekt.

Jeśli chcesz zaszaleć i zdecydowanie podkreślić swoje brązowe oczy, wykonaj makijaż w kolorze czerwieni lub żółtego. Oba kolory świetnie współgrają z wyrazistą kreską wykonaną eyelinerem, jak również z przydymioną zewnętrzną częścią oka.

Wieczorowe smokey eyes dla brązowych oczu

Idealny makijaż dla brązowych oczu to także smokey eyes. Podkreśli piękny kształt oka, jak również wydobędzie głębię koloru zarówno z oczu piwnych, bursztynowych, jak i ciemnobrązowych. Aby smokey eyes osiągnął swój efekt, przygotuj ciemny cień do powiek, który będzie głównym kolorem na powiece oraz delikatnie jaśniejszy cień, lekko połyskujący bądź perłowy. Jasnym cieniem lub kredką rozjaśnisz wewnętrzny kącik w oku. Pamiętaj, że smokey eyes musi być ładnie roztarte, dlatego pędzelkiem rozcieraj cienie, aby przejścia były delikatne. Nad linią rzęs namaluj czarną kredką kreskę. Rzęsy wytuszuj pogrubiającą maskarą.

Modne kreski dla brązowych oczu

Topowy makijaż brązowych oczu to kreski, zarówno te rysowane kredką, jak również eyelinerem. Jeśli chcesz powiększyć oko, wyciągnij kreskę na zewnętrznej części powieki w stronę końca brwi. Dolną powiekę również możesz obrysować czarną kredką i delikatnie rozetrzeć.

Do brązowych oczu i włosów pasuje także makijaż francuski. Charakteryzuje go czarna kreska na górnej powiece, długie, wytuszowane rzęsy oraz czerwone usta. Jeśli stawiasz na oryginalność, zamień czarną kredkę lub eyeliner na kosmetyk kolorowy. Najlepiej sprawdzi się niebieski bądź zielony. Pamiętaj jednak, że eksperymentując z kolorowymi kreskami na powiece musisz dobrać odpowiedni kolor pomadki, bowiem intensywna czerwień może nie współgrać z okiem.