UrodaSmokey eyes – makijaż krok po kroku

Smokey eyes – makijaż krok po kroku

Smokey eyes – makijaż krok po kroku

28.04.2017 11:31, aktual.: 09.04.2019 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Makijaż smoky eyes, czyli przydymione oczy, to klasyk, który powinna wykonać samodzielnie każda kobieta. Pogłębione spojrzenie, gęstsze rzęsy, większe oczy – wszystkie doceniłyśmy już jego zalety stosując go codziennie do pracy oraz na wieczorowe wyjścia. Smokey eyes można wykonać w każdym kolorze i dopasować do każdego typu urody i okazji.

Smokey eyes – klasyczny makijaż dla każdego?

Klasyczne „smokey” kojarzą się nam z mocnym, ciemnym makijażem wieczorowym, jednak z powodzeniem nadaje się do pracy i na uczelnię. To makijaż wykonywany po prostu niewielkimi plamkami cieni do powiek różnego koloru.

Możesz wykonać go samodzielnie w każdej palecie barw, zależnie od karnacji czy stylizacji. Możesz przebierać w paletach cieni do powiek, jednak obecnie królują naturalne odcienie brązów i beży.

Smokey eyes - co warto przygotować?

Przydymione oko tylko z pozoru wygląda na makijaż trudny w wykonaniu. Przygotuj:

  • gładki i miękki pędzel do cieni oraz mniejszy i twardszy do rozcierania kredki;
  • krem pod oczy, korektor lub bazę pod cienie;
  • cień bazowy (podstawowy kolor w jakim chcesz przygotować smokey eyes);
  • jasny i połyskliwy cień do powiek, najlepiej beżowy;
  • cień w jasnym kolorze, matowy;
  • ciemniejszy cień do powiek (może być połyskliwy, ale bez przesady jeśli nie jest to np. bal, tylko wyjście na kawę z przyjaciółką) lub kredka do oczu;
  • potrzebujesz też dobrej maskary.

Smokey eyes – przygotowanie powiek

Ważne jest przygotowanie powieki pod makijaż smokey eyes przez nałożenia bazy, która wygładzi i utrwali makijaż. Mamy do dyspozycji szeroki asortyment takich baz np. do cery suchej. Możesz też użyć korektora w jaśniejszym od cery odcieniu, szczególnie w kącikach oczu, czyli tam, gdzie skóra najbardziej ciemnieje. Pod okiem możesz nałożyć sypki, transparentny puder, aby później usunąć ciemniejsze drobinki które opadną na policzek.

Smokey eyes - kolor bazowy

Na całą powiekę oraz pod łukiem brwiowym nałóż jasny matowy cień, starannie rozprowadzając go miękkim pędzlem. Następnie jasny, lekko połyskliwy cień umieść w zagłębieniu i kąciku oka u nasady nosa przy pomocy miękkiego, stosunkowo grubego pędzla do cieni. Kolor aplikujemy stawiając plamki koloru. Zwracaj także uwagę na kształt oka, w tym tkwi cały sekret smokey eyes – ten makijaż dostosowuje się do naturalnego wyglądu.

Smokey eyes – pogłębiamy spojrzenie

Kolejnym zadaniem jest zagęszczenie rzęs i podkreślenie kształtu oka. Czarną kredką lub ciemnym matowym cieniem narysuj linię nad górnymi rzęsami i rozetrzyj ją starając się dotrzeć między rzęsy. To samo zrób na dolnej powiece – tu narysuj linię nad rzęsami i również rozetrzyj patyczkiem kosmetycznym lub odpowiednim, koniecznie sztywnym pędzelkiem – będzie bardziej precyzyjny. Na koniec wyrównaj podkład z jasnego matowego cienia z roztartą kredką, aby gładko się połączyły.

Smokey eyes – głębia przydymionych oczu

Możesz wzmocnić efekt smokey eyes nakładając ciemniejszy cień nad rzęsami po zewnętrznej stronie powieki u góry i u dołu. Możesz wykorzystać dowolny kolor, czyli nie musi to być brąz przy beżach. Ten cień może zawierać błyszczące drobinki. Na koniec użyj tuszu z grubą szczoteczką aby dopełnić makijażu, wyszczotkuj je przynajmniej dwa razy dla lepszego efektu przydymionego oka. Nie zapomnij o usunięciu pudru!

Jeśli wykonujesz makijaż smokey eyes w postaci dziennej, skromniejszej, a potem wybierasz się na miasto: nic nie stoi na przeszkodzie, byś użyła mocniejszych cieni i przemieniła ten makijaż w wieczorowy, dodając więcej najciemniejszego cienia i pogłębiając spojrzenie.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)