Makijaż maskujący - jak używać kamuflażu do twarzy?
Makijaż maskujący przeznaczony jest dla kobiet, które chcą zamaskować wypryski, zaczerwienienia, bruzdy, zmarszczki i popękane naczynka. Podstawą takiego makijażu jest kamuflaż do twarzy, który jest mocno skoncentrowanym i napigmentowanym kosmetykiem. Z racji tego, że może on zatykać pory, nie należy go używać na co dzień, a jedynie na wielkie wyjścia.
26.06.2018 | aktual.: 02.08.2018 15:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Kamuflaż do twarzy - co to jest?
Kamuflaż do twarzy jest kosmetykiem przyjmującym formę gęstej pasty, która przy aplikacji zyskuje nieco bardziej kremową postać. Od korektora i podkładu różni się przede wszystkim mocniejszym i bardziej skoncentrowanym pigmentem. Kamuflaż służy, jak sama nazwa wskazuje, to maskowania różnego typu mankamentów na twarzy począwszy od przebarwień, przez wypryski, aż po popękane naczynka.
Niezbyt dobrze sprawdzi się on do ukrywania cieni po oczami (ze względu na delikatną skórę), a także do wypełniania zmarszczek.
Makijaż kamuflujący — zalety i wady
Makijaż kamuflujący, chcąc nie chcąc, jest dość ciężki, dlatego też niezbyt dobrze sprawdzi się na co dzień. Poza tym może on wykazywać tendencję do zapychania porów i wysuszania skóry, a w konsekwencji — przyspieszać proces starzenia się skóry. Na niekorzyść makijażu kamuflującego działa także czas, który trzeba poświęcić na jego przygotowanie.
*Kosmetyki do makijażu twarzy nie muszą pustoszyć Twojego konta. Wejdź na WP radarOkazji i przekonaj się. *
Makijaż kamuflujący ma także wiele zalet — wśród nich można wymienić przede wszystkim bardzo dobre maskowanie wszystkich niedoskonałości. Podstawową kwestią przy tego typu makijażu jest odpowiednie przygotowanie cery. Z racji tego, że kosmetyki kamuflujące mogą wykazywać tendencję do wysuszania skóry, należy uprzednio nałożyć krem nawilżający i poczekać aż dobrze się wchłonie. Dodatkowo można także użyć nawilżającej bazy pod makijaż.
Kolejnym ważnym elementem jest sposób aplikowania kamuflażu do twarzy. Najlepszym rozwiązaniem jest nakładanie go za pomocą palców, ale równie dobrze sprawdzi się gąbeczka (jeśli chcemy użyć pędzla to postawmy na ten z syntetycznego włosia).
Kamuflaż do twarzy — jak przedłużyć jego trwałość?
Makijaż maskujący sprawdzi się w szczególności na tzw. wielkie wyjścia - na wesele, chrzciny, komunię, studniówkę i inne ważne uroczystości. W tym czasie zależy nam w szczególności na trwałości tego typu makijażu. Co istotne, już sam kamuflaż do twarzy należy do kosmetyków bardzo trwałych, a niekiedy nawet wodoodpornych. Nie przeszkadza to jednak temu, by dodatkowo go utrwalić. Można to zrobić za pomocą:
- Pudru transparentnego (bezbarwnego).
- Kosmetyku fiksującego (tzw. fiksera).
- Bazy pod podkład (najlepiej o właściwościach nawilżających).
Zobacz także