Trwa ładowanie...

Makijaż permanentny - jak wygląda i komu jest polecany?

Makijaż permanentny to forma trwałego makijażu, który maskuje niedoskonałości, ale przede wszystkim może zrekonstruować np. utracone brwi. Makijaż permanentny nie jest tatuażem, dlatego z czasem może wymagać dopigmentowania. Co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny - jak wygląda i komu jest polecany?Źródło: Shutterstock.com
d9n9hf6
d9n9hf6

Makijaż permanentny - komu jest polecany?

Makijaż permanentny polecany jest zwłaszcza kobietom, które chcą trwale podkreślić swoją urodę, jak również tym, które nie mogą bądź nie chcą nakładać makijażu każdego dnia. Makijaż permanentny chętnie wybierany jest przez sportsmenki, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu nie rozmaże się i nie zetrze podczas ćwiczeń. Z takim make-upem bez obaw można korzystać z basenu, solarium, czy sauny.

Makijaż permanentny wybierany jest także przez osoby, które na skutek przewlekłych chorób utraciły naturalne brwi. Dzieje się tak np. po chemioterapii, ale także w przypadku zaburzeń hormonalnych. Czasem przy nieprawidłowej regulacji brwi może dojść do uszkodzenia cebulek włosowych, czego efektem jest brak odrastania brwi. W takiej sytuacji makijaż permanentny brwi pozwala na ich rekonstrukcję.

Makijaż permanentny - co może podkreślić?

Makijaż permanentny brwi najczęściej wybierany jest przez kobiety, które chcą zrekonstruować brwi, jak również te, które chcą przyciemnić, poszerzyć lub nadać brwiom odpowiedni kształt.

d9n9hf6

Dużym zainteresowaniem cieszy się też makijaż permanentny ust. Z uwagi na duży wybór pigmentów, które wykorzystywane są podczas makijażu permanentnego, klientka może wybrać kolor zbliżony do jej naturalnej barwy ust, jak również wybrać kolor swojej ulubionej pomadki. Podkreślane są zwykle całe wargi, nie oznacza to jednak, że do wyboru mamy tylko jeden kolor pigmentu. Modne są w szczególności makijaże ombre, które dają efekt naturalnego podkreślenia ust pomadką i kredką konturującą ich kształt.

Popularna jest także możliwość podkreślenia górnej powieki. Na ten zabieg decydują się kobiety, które na stałe pragną mieć kreski na górnej powiece. Długość i kolor permanentnej kreski na powiece zależy od wyboru klientki. Ładnie prezentują się zarówno tradycyjne kreski przypominające eyeliner, jak również kreski w stylu butterfly.

Permanentny makijaż brwi - rodzaje

Najchętniej wybieranym makijażem permanentnym jest makijaż brwi. Zanim jednak zdecydujemy się na niego, warto zastanowić się, który rodzaj będzie dla nas najlepszy. Wśród metod makijażu permanentnego brwi wyróżniamy:

  • Metodę cienia - zwana jest także metodą kompaktu; pozwala na naturalne przyciemnienie brwi i wypełnienie prześwitów pomiędzy naturalnymi włoskami.
  • Metodę piórkową - polega na wprowadzaniu barwnika pod skórę przy pomocy igieł połączonych w piórka. Daje naturalny efekt i pozwala na rekonstrukcję drobnych ubytków.
  • Metodę microblading - mylona jest z metodą piórkową. Pozwala na rekonstrukcję brwi poprzez nacinanie skóry narzędziem przypominającym mały skalpel. Jest nazywana metodą włoskową, ponieważ polega na "rysowaniu" utraconych włosków.
  • Metodę ombre - jest w rzeczywistości rodzajem metody cienia. Różni się jednak od podstawowej metody nasyceniem koloru przy końcówce brwi, a jaśniejszym tonem u nasady.
d9n9hf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9n9hf6