Blisko ludziMałgorzata Kidawa-Błońska o konwencji stambulskiej. Zwróciła uwagę na ważny szczegół

Małgorzata Kidawa-Błońska o konwencji stambulskiej. Zwróciła uwagę na ważny szczegół

Małgorzata Kidawa-Błońska o konwencji stambulskiej
Małgorzata Kidawa-Błońska o konwencji stambulskiej

27.07.2020 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Temat wycofania konwencji stambulskiej nie schodzi z pierwszych stron gazet. Decyzja o wycofaniu konwencji antyprzemocowej wywołała wiele kontrowersji. W mediach społecznościowych głos zabierają nie tylko politycy, ale również działacze społeczni czy celebryci. Tę decyzję skomentowała również Małgorzata Kidawa-Błońska, która zwróciła uwagę na ważny szczegół.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg w TV Trwam zapowiedziała, że Polska szykuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Jej słowa potwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. – Formalnie dotyczy ona spraw bardzo ważnych, jak przeciwdziałanie i zwalczanie przemocy domowej, przemocy wobec kobiet, wsparcie dla osób dotkniętych tego rodzaju przemocą. Jest wielkim złem, niesprawiedliwością, czymś wyjątkowo nagannym, że tak ważne tematy są wykorzystywane ideologicznie przez neomarksistów, przez zwolenników ideologii gender, którzy przy tej okazji próbują forsować swoje przekonania ideologiczne. To w naszej ocenie jest powodem, dla którego ta konwencja powinna być wypowiedziana – mówił na antenie Radia Maryja.

Konwencja stambulska. Małgorzata Kidawa-Błońska o wycofaniu konwencji antyprzemocowej

Ta decyzja wywołała oburzenie szczególnie wśród Polek. Podczas weekendu odbyło się wiele protestów i manifestacji, które miały pokazać niezadowolenie i sprzeciw. Głos w sprawie zabrało również wielu polityków, w tym Małgorzata Kidawa-Błońska, która na swoim profilu na Twitterze zwróciła uwagę na niepokojący szczegół, czyli fakt, że w rozmowach na temat przemocy wobec kobiet uczestniczą jedynie mężczyźni, a kobiety nie dostają tyle antenowej uwagi.

"Niedziela w mediach. Rozmowy o konwencji antyprzemocowej. Dyskusje tylko w męskim gronie. Przykre" – zauważyła wicemarszałek sejmu.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)