Trwa ładowanie...
d2aw1r2

Małgorzata Trzaskowska o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej. "Przyznam, że jest to także dla mnie nie do przyjęcia"

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg w TV Trwam zapowiedziała, że Polska szykuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Ta decyzja oburzyła wiele Polek, w tym Małgorzatę Trzaskowską, która na swoim profilu na Facebooku głosiła, że mamy prawo godnie żyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Trzaskowska o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej
Małgorzata Trzaskowska o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej (East News)
d2aw1r2

Słowa Marleny Maląg o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej wywołało wiele oburzeń, szczególnie wśród Polek. Jednak rządzący uważają, że konwencja jest wykorzystywana przeciwko "tradycyjnej" polskiej rodzinie.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski jasno mówił, że powinniśmy z niej jak najszybciej zrezygnować. – Formalnie dotyczy ona spraw bardzo ważnych, jak przeciwdziałanie i zwalczanie przemocy domowej, przemocy wobec kobiet, wsparcie dla osób dotkniętych tego rodzaju przemocą. Jest wielkim złem, niesprawiedliwością, czymś wyjątkowo nagannym, że tak ważne tematy są wykorzystywane ideologicznie przez neomarksistów, przez zwolenników ideologii gender, którzy przy tej okazji próbują forsować swoje przekonania ideologiczne. To w naszej ocenie jest powodem, dla którego ta konwencja powinna być wypowiedziana – mówił wiceminister na antenie Radia Maryja.

d2aw1r2

Małgorzata Trzaskowska o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej

Bunt narasta w Polkach. Wiele środowisk feministycznych głośno mówi, że nie zgadzają się na takie traktowanie. Po stronie oburzonych Polek opowiedziała się również Małgorzata Trzaskowska, która na swoich profilach w mediach społecznościowych wyraziła swoje niezadowolenie. "Przyznam, że jest to także dla mnie nie do przyjęcia. My, Polki mamy prawo godnie żyć. To oczywiste, że jestem przeciwna próbie wypowiedzenia konwencji, dzięki której każda kobieta traktowana jest jak pełnoprawna obywatelka i MUSI być chroniona przez prawo. […] Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek rząd nie uznawał praw kobiet i nie zapewniał im bezpieczeństwa" – napisała była kandydatka na pierwszą damę.

Jarosław Kaczyński chce wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: To zasłona dymna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2aw1r2

Podziel się opinią

Share
d2aw1r2
d2aw1r2