Blisko ludziMałgorzata Socha pokazała zdjęcie ze spaceru z dzieckiem. Nie wszystkim odpowiada jej postawa

Małgorzata Socha pokazała zdjęcie ze spaceru z dzieckiem. Nie wszystkim odpowiada jej postawa

Małgorzata Socha pokazała zdjęcie ze spaceru z dzieckiem. Nie wszystkim odpowiada jej postawa
Źródło zdjęć: © ONS.pl
16.03.2020 08:46, aktualizacja: 16.03.2020 10:39

Trwa pandemia koronawirusa. Małgorzata Socha udostępniła zdjęcie, na którym spaceruje po lesie wraz z malutkim Stasiem. Internauci ostrzegają ją przed wychodzeniem z domu.

Małgorzata Socha opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym spaceruje po pustym lesie wraz ze swoim synkiem. Zdaniem niektórych internautów powinna jednak zostać w domu.

Koronawirus. Małgorzata Socha na spacerze z dzieckiem

Na zdjęciu widać granatowy wózek i malutkiego chłopca w pasiastej czapce i szarym kombinezonie przechadzającego się pokrytej liśćmi drodze.

"Moje samotne spacery. Wszędzie tak pusto. Dobrze, że mam swojego wiernego towarzysza Stasia" – podpisała zdjęcie aktorka.

Nie wszyscy internauci poparli jej postawę. Posypały się liczne komentarze osób przypominających młodej mamie, że w okresie epidemii lepiej pozostać w domu.

"Akcja #zostajęwdomu to najważniejsza akcja, która ma na celu solidarność ludzką. Wszyscy mamy dzieci i las gdzieś niedaleko, ale czy o to chodziło? Smutne", "zostać w domu znaczy dokładnie zostać w domu. Tu nie ma wątpliwości" – pisali internauci.

Wśród komentujących były także osoby, które przebywają we Włoszech i nie mogą tak swobodnie wyjść z domu. "Ja już nawet z dziećmi na spacer nie mogę wyjść. Pozdrawiam z Włoch" – przyznała jednak z fanek.

Przypominamy, że przed spacerami w okresie koronawirusa ostrzegał lekarz Dawid Ciemięga. "Zanim weszły restrykcje, rodzice z dziećmi masowo ruszyli na zakupy czy place zabaw. Zamknięto przecież szkoły, a coś trzeba robić, więc te skupiska ludzi ze szkół i przedszkoli przeniosły się na zewnątrz. Dopiero teraz, gdy weszły rozporządzenia, ludzie zaczęli się pilnować. Wiedzą, że pójście do parku nie jest najlepszym pomysłem. Tylko problem jest taki, że trochę już za późno, bo wirus zdążył się rozprzestrzenić" – przyznał w wywiadzie udzielonym dziennikarce WP Kobieta Dominice Czerniszewskiej.

Warto jednak pamiętać, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek, zachowanie odpowiedniej higieny i stosowanie się do komunikatów Ministerstwa Zdrowiu i GIS-u. Przecież są osoby, które muszą wychodzić z domu – sprzedawcy, kurierzy, pielęgniarki i lekarze, osoby sprzątające i dziesiątki innych. To dla nich, oraz dla tych najsłabszych, jeśli tylko możemy, powinniśmy zostać w domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl