Blisko ludziMartyna Wojciechowska wspomina zdobycie szczytu Mount Everest. Trzecia i najmłodsza Polka

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie szczytu Mount Everest. Trzecia i najmłodsza Polka

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie szczytu Mount Everest. Trzecia i najmłodsza Polka
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska
18.05.2020 15:42, aktualizacja: 18.05.2020 20:28

18 maja 2006 roku Martyna Wojciechowska zdobyła najwyższy szczyt Ziemi, ośmiotysięcznik położony w Himalajach Wysokich. Po 14 latach wspomina wejście na Mount Everest.

Martyna Wojciechowska opublikowała na swoim profilu na Instagramie fotografię ze szczytu Mount Everest. Umorusana, zmęczona, ale szczęśliwa. Do dzisiaj pamięta ten moment, który nadaje jej siłę napędową do osiągania kolejnych sukcesów.

Martyna Wojciechowska o wejściu na Mount Everest

"Złamany kręgosłup i marzenie o najwyższej górze świata… Niemożliwe? Dla mnie to słowo zawsze było największą motywacją. Dokładnie 18 maja 2006 roku, stanęłam na szczycie Mount Everestu i przekonałam się, że niemożliwe nie istnieje!" - rozpoczyna swój wpis podróżniczka.

W dalszej części motywuje swoich obserwatorów, aby do końca walczyli o marzenia. "Droga do spełnienia marzeń zwykle nie jest łatwa, ale w mediach nie mówi się o upadkach, o przelanych łzach i o niepowodzeniach. Ludzie widzą tylko efekt końcowy. A to jest tylko część prawdy. Jeśli o czymś bardzo marzycie, to nie rezygnujcie, nie cofajcie się przed przeszkodami, uwierzcie w siebie. Determinacja, pokora, pasja" - podkreśla.

Polki na Mount Evereście

Dziennikarka jest trzecią Polką, która zdobyła Mount Everest (8848 m). Pierwszą była Wanda Rutkiewicz w 1978 roku, drugą Anna Czerwińska w 2000 roku, która dokonała tego w wieku 50 lat! Wojciechowska weszła w wieku 31 lat, co czyni ją najmłodszą Polką. Przypominamy, że pierwszą kobietą na szczycie Everestu była Japonka Junko Tabei. Miało to miejsce w 1975 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta