Trwa ładowanie...
marynarki damskie

Marynarka na jesień: wybierz krój dla swojej figury

Marynarka to dla niektórych całoroczny element garderoby. Jednak chłodniejsze, jesienny dni sprawiają, że chętniej sięga po nią większa część z nas. Obok najmodniejszych krojów i kolorów – warto zadbać także o perfekcyjne dopasowanie tego elementu garderoby. Jak zrobić to poprawie, by wyglądać w marynarce zjawiskowo?

Share
Marynarka na jesień: wybierz krój dla swojej figury
Źródło: Pexels
dr0k3y5

Materiał Partnera: Domodi.pl

Na początku jednak, przypomnijmy sobie jakie mamy rodzaje sylwetek damskich. A należą do nich:

  • jabłko – figurę charakteryzują szczupłe nogi oraz dość szerokie: biodra, brzuch, piersi oraz ramiona
  • gruszka – z wąskimi ramionami, widoczną talia i szerszymi biodrami
  • klepsydra – gdzie ramiona są porównywalne szerokości z biodrami, a talia jest bardzo widocznie zaznaczona
  • prostokąt – tutaj figura jest bardzo symetryczna, a ramiona i biodra znajdują się w jednej linii z talią.

Jak zatem dopasować modne obecnie marynarki do swojej figury? Podpowiadamy wraz z Domodi.pl!

Dla figury jabłka

Głównym wyzwaniem Pań o sylwetce jabłka jest tuszowanie górnych partii ciała. Ale niech nie zmyli nas to określenie – w przypadku tej figury nie możemy postawić na oversize, gdyż ten model dodatkowo poszerzy całą sylwetkę. Zrezygnujmy też z krótkich marynarek, które eksponują to, co chcemy ukryć. Jak zatem dobrać idealny model? Warto poszukać takich, które mają zaznaczoną talie lekko powyżej tej naturalnej. Taki zabieg wyszczupla sylwetkę wydłużając ją. Tak samo dzieje się z obecnością pionowych zaszewek oraz modeli o lekko rozkloszowanym dole. Marynarka nie powinna być w tym przypadku zbyt długa.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli masz figurę gruszki

Osoba o sylwetce gruszki powinna pamiętać, że w przypadku marynarki musi kierować się zasadą równowagi pomiędzy górą a dołem stylizacji. Kłopotliwe, wąskie ramiona idealnie zamaskuje model z mocno zarysowaną ich linią. Idealnym rozwiązaniem jest także inwestycja w marynarki wykonane ze sztywnych materiałów, które nadadzą sylwetce charakteru. Gruszki powinny wybierać modele o długości sięgającej bioder, mające wycięcie w talii oraz szerokie klapy.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli jesteś klepsydrą

Sylwetka klepsydry jest najbardziej elastyczną ze wszystkich wskazanych, ponieważ pasuje do niej praktycznie każdy model marynarki. Dlatego w tym sezonie mogą z powodzeniem zwrócić uwagę na modne, oversize’owe modele w męskim kroju, z dwurzędowym zapięciem.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Twoja figura to prostokąt

Sylwetka prostokąta określana jest także mianem chłopięcej. Żeby perfekcyjnie dobrać marynarkę wystarczy pamiętać o kliku zasadach, a nalezą do nich: rezygnacja z poduszek na ramionach, obecność paska w talii czy odpowiednią długość. A ta ostatnia może sięgać nawet do połowy ud. Jeśli dodamy do tego najmodniejszy, wrzosowy kolor – mamy niekwestionowanego lidera stylizacji jesiennych!

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Materiał Partnera: Domodi.pl

dr0k3y5

Podziel się opinią

Share
dr0k3y5
dr0k3y5