Masaż biustu - podstawowe techniki i efekty
Dobrze i regularnie wykonywany masaż biustu ujędrnia i powiększa piersi, a także poprawia elastyczność skóry. Przed przystąpieniem do masażu warto poznać kilka podstawowych technik, które sprawią, że będzie on efektywniejszy.
16.08.2018 | aktual.: 10.03.2019 14:09
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Dlaczego warto wykonywać masaż biustu?
Masaż biustu mogą wykonywać wszystkie kobiety - bez względu na wiek i wielkość piersi. Jest on szczególnie polecany posiadaczkom obfitego biustu, ponieważ one najczęściej borykają się z utratą jędrności czy rozstępami na piersiach.
W takiej sytuacji masaż biustu jest działaniem profilaktycznym, pozwalającym zapobiec różnym problemom estetycznym w przyszłości. Ponadto regularne wykonywanie masażu biustu pozwala zapobiec utracie jędrności i elastyczności piersi. Wbrew pozorom i powszechnej opinii masaż ten mogą wykonywać również kobiety z małym biustem. W ich przypadku ten prosty zabieg może przyczynić się do powiększenia się piersi.
Masaż biustu - podstawowe zasady
Zanim przystąpimy do samodzielnego masażu biustu w domu, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach.
- Przed rozpoczęciem masażu warto natrzeć piersi olejkiem (najlepiej zaopatrzyć się w specjalny olejek do masażu) .
- Piersi należy masować kolistymi ruchami zgodnie ze wskazówkami zegara.
- Każdą pierś masujemy od 100 do 300 ruchów.
- Tempo masowania piersi należy dostosować do indywidualnych preferencji.
- Masaż kolisty biustu można zastąpić masażem ugniatającym, mającym na celu pobudzenie gruczołów piersiowych do wzrostu. Przy tym warto pamiętać, że nie należy uciskać piersi zbyt mocno.
Masaż biustu - wskazania i przeciwwskazania
Masaż biustu z powodzeniem mogą wykonywać kobiety, które zmagają się z utratą jędrności i elastyczności skóry na piersiach. Dotyczy to w szczególności kobiet po kuracjach odchudzających, kobiet po ciąży i po laktacji oraz kobiet po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
Zabiegi ujędrniające na piersi przeznaczone są również dla kobiet, które chcą zapobiec utracie jędrności swoich piersi (po 25. roku życia).
Istnieje szereg przeciwwskazań do tego, by wykonywać masaż biustu. Wśród kobiet, które nie powinny go wykonywać, należy wymienić w pierwszej kolejności: kobiety w ciąży i karmiące, kobiety po zabiegu powiększania piersi, kobiety z nieprawidłowościami w budowie anatomicznej piersi.