Blisko ludziMasaż erotyczny w każdej sypialni

Masaż erotyczny w każdej sypialni

Masaż erotyczny w każdej sypialni
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

27.05.2010 13:32, aktual.: 27.05.2010 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie trzeba przechodzić specjalnego szkolenia, ani pobierać lekcji u znawców orientalnej sztuki miłosnej, by zmienić własne łóżko w profesjonalny salon masażu erotycznego.

Odrobina uczucia, szczypta intuicji seksualnej i kilka prostych wskazówek, to wszystko, czego potrzebujecie, by wprowadzić wasze życie seksualne w zupełnie nowy wymiar. Zmysłowość to umiłowanie ciała i akceptacja jego zdolności do odczuwania przyjemności. Nadaje każdemu związkowi walor spontaniczności, a połączona z masażem pozwala na stworzenie niezwykłego porozumienia.

Zapewnia ukojenie, pocieszenie, możliwość odprężenia, czyli jest dowodem oddania i miłości. Właściwa komunikacja, a zarazem urozmaicenie, sprzyjają wierności. Zatem społeczeństwa zachodnie, w których dotyk bywa tematem tabu, a seks to produkt codziennego użytku, tracą zdolność seksualnego rozwoju i odczuwania maksymalnej, wzajemnej satysfakcji.

Ochrona związku

Akt seksualny sam w sobie nie daje człowiekowi poczucia, że jest kochany, bliski i doceniany. Bez ciepła, które zapewnia dotyk, głaskanie, pieszczenie czy przytulanie, niemożliwe jest wewnętrzne spełnienie. Według wielu seksuologów, psychologów i psychoanalityków wysokie wskaźniki rozwodowe to w znacznym stopniu także efekt traktowania współżycia seksualnego, jako aktu mechanicznego, obowiązku czy czynności zwyczajowej. Ewentualne, niewielkie nawet, problemy seksualne wydają się wówczas nie do pokonania. Tymczasem pełnia odprężenia, możliwa, gdy rozumiemy i doceniamy znaczenie pieszczot oraz masażu erotycznego, pozwala niejednokrotnie samodzielnie, w krótkim czasie, przezwyciężyć takie trudności.

Masujcie się wzajemnie regularnie, by nie tylko okazywać sobie miłość, ale i generalnie harmonizować związek. Pokonując w sypialni stres oraz napięcia, dotykające nas w codziennym życiu, poprawiamy ogólne funkcjonowanie w parze i rodzinie.

Jak to robić?

• Jeśli jesteście zgodni zmysłowo i seksualnie, nie ma żadnych ograniczeń co do rodzaju i sposobu pieszczot.

• Nie ma dobrego, skutecznego masażu bez wzajemnego zrozumienia potrzeb i pragnień. Zatem pytajcie, słuchajcie i obserwujcie swoje wzajemne reakcje.

• Nikogo nie wolno przymuszać do pieszczenia partnera (i partnerki: partner to termin odnoszący się do obu płci), gdy nie ma na to ochoty. Jeśli jesteś zmęczony lub nie masz ochoty na masaż, lepiej odłożyć go na inną okazję.

• By masaż dawał satysfakcję, ważne są nie tylko starania masującego, ale i nastawienie osoby masowanej. Odprężenie i otwartość na zabiegi partnera, wpłynie na jego możliwość twórczego działania i wyrażania uczuć.

• Technika jest istotna, ale przede wszystkim to wzajemna bliskość działa ożywczo na wasze ciała, pozwalając na osiągnięcie najwyższej rozkoszy.

• Masaż oraz inne bodźce dotykowe nigdy nie mogą być wykorzystywane do manipulacji ukochaną osobą, gdyż może to bezpowrotnie zniszczyć wzajemne zaufanie. Kiedy tego nie robić?

Czasem masaż jest niewskazany. Lepiej z niego zrezygnować, jeśli:

*Partner ma infekcję skóry, cierpi z powodu choroby zakaźnej, albo gorączkuje (niezależnie od przyczyny).

  • Na ciele są obrzęki, albo uczestnik seansu erotycznego ma ostry stan zapalny dowolnego narządu.

*Kiedykolwiek partner uległ poważnej kontuzji, albo cierpi z powodu ostrych bólów kręgosłupa. Zanim sprawicie sobie dziką przyjemność, masując się i pieszcząc intensywnie, trzeba wcześniej upewnić się u lekarza prowadzącego, czy masaż miejsc zmienionych chorobowo jest w ogóle możliwy. Czasem wcześniej trzeba przejść terapię zwalczającą dolegliwości, ale bywa I tak, że odpowiednio stosowany i ukierunkowany dotyk może stać się jej elementem.

Istnieje podejrzenie występowania problemów z krzepliwością krwi (np. zakrzep, zapalenie żył). Zazwyczaj wystarczy rezygnacja z masowania okolic zmienionych chorobowo naczyń, ale dla pewności lepiej skontaktować się z lekarzem.

Więcej na ten temat: Nitya Lacroix, „Masaż erotyczny, intymny i praktyczny poradnik sztuki dotykania i pieszczot zmysłowych“, Polska Oficyna Wydawnicza „BGW"

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także