UrodaMaseczki do twarzy. Jak je prawidłowo stosować? Krótki poradnik do porannej kawy

Maseczki do twarzy. Jak je prawidłowo stosować? Krótki poradnik do porannej kawy

Maseczki do twarzy. Jak je prawidłowo stosować? Krótki poradnik do porannej kawy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.08.2018 13:49

Maseczki do twarzy to niezwykle popularne produkty na rynku kosmetycznym. Za sprawą mody na azjatycką pielęgnację Polki poznały i pokochały maseczki na bawełnianej płachcie - kosmetyki prosto z Azji. Maseczki działają na skórę nawilżająco, odżywczo, ujędrniająco - sprawdzą się w pielęgnacji każdego typu, rodzaju cery. Produkty te są wprawdzie łatwe w aplikowaniu, można jednak popełnić kilka błędów w ich stosowaniu. Jak zatem prawidłowo używać maseczek? Przeczytaj nasz mini poradnik.

Krok 1 - oczyszczenie skóry twarzy

Nigdy nie aplikuj maseczki na nieoczyszczoną skórę twarzy! To najgorszy błąd jaki możesz popełnić w stosowaniu maseczek. Skóra zawsze powinna być dokładnie oczyszczona żelem, pianką, mydłem lub innym kosmetykiem, którego aktualnie używasz. Tylko czysta skóra może w odpowiedni sposób przyjąć składniki aktywne zawarte w maseczkach, kremach czy serach pielęgnacyjnych.
Aby dodatkowo wzmocnić działanie odżywcze maski możemy przez jej nałożeniem wykonać peeling skóry. Mechaniczny lub enzymatyczny peeling usunie martwy naskórek, odblokuje i oczyści pory, poprawi mikrokrążenie. Złuszczona, wygładzona skóra będzie chłonąć aktywne składniki z maseczki bardziej intensywnie i skutecznie. Dodatkowo peeling wyrówna koloryt cery, rozjaśni przebarwienia i przywróci skórze naturalny, zdrowy blask.

Krok 2 - używanie toniku

Nie pomijaj tego kroku w pielęgnacji twarzy. Tonik może posiadać wiele właściwości w zależności od rodzaju cery dla której został stworzony. Znajdziemy więc na rynku toniki oczyszczające, ściągające, nawilżające, kojące itp. Tonik to kosmetyków, który usuwa resztki makijażu, zanieczyszczeń ze skóry i przywraca jej naturalne, odpowiednie pH.
Stosowanie toniku przygotowuje naszą cerę o przyjęcia następnych kroków pielęgnacyjnych. Do odświeżenia i orzeźwienia skóry twarzy (zwłaszcza w upalne dni) możemy również użyć naturalnych hydrolatów kwiatowych np.: różanego, jaśminowego, lawendowego.

Krok 3 - maseczka i… relaks

Według azjatyckiego rytuału pielęgnacyjnego przez nałożeniem maseczki należy jeszcze aplikować na skórę esencję i serum. Oczywiście są to kroki dobrowolne, jeśli posiadasz w swojej kosmetyczce tego typu produkty - to śmiało ich używaj! Twoja skóra na pewno będzie z tego zadowolona:)

Przyszedł czas na wybór maseczki. Dopasuj ją oczywiście to rodzaju i aktualnych potrzeb swojej skóry. Maseczek nie da się “przedawkować” - możesz je stosować nawet codziennie podczas wieczornego odpoczynku. Masz do wyboru wiele typów maseczek. W drogeriach znajdziesz maski w kremie, w formie glinki, w bawełnianej płachcie (najczęściej azjatyckie), w formie żelowego płata czy maski peel-off. Wybierz taką, której potrzebujesz najbardziej. Kieruj się podstawowymi właściwościami np.: nawilżenie, oczyszczenie, odżywienie, ujędrnienie. Po aplikacji maseczki na skórę - zrelaksuj się. Znajdź dla siebie 15-20 minut. Odpocznij. Posłuchaj muzyki. W tym czasie Twoja skóra będzie chłonąć to, co najlepsze z nałożonej maseczki.

Krok 4 - czas na krem

Jeśli używasz azjatyckich maseczek w formie bawełnianej płachty to zazwyczaj po ich ściągnięciu pozostaje na skórze warstwa wilgotnej emulsji. Nie zmywaj jej. Wklep nadmiar w skórę, również szyi. Emulsja ta zawiera wiele odżywczych składników - po co więc ją ścierać? Na skórę zrelaksowaną po maseczce najlepiej nałożyć krem nawilżający.

Krem na dzień lub na noc w zależności o jakiej porze aplikujemy maskę na twarz. Przed wyjściem na zewnątrz zawsze pamiętaj o założeniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Nie tylko latem. Promieniowanie słoneczne działa bowiem na naszą skórę przez cały rok. Warto zainspirować się azjatycką pielęgnacją i na stałe wprowadzić filtry UV do swoich codziennych czynności pielęgnacyjnych.
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Cocolita.pl oferującym kosmetyki online, w tym różne rodzaje masek i maseczek do twarzy (również maseczki azjatyckie).

źródło: WHITEPRESS

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także