Maseczki do twarzy. Jak je prawidłowo stosować? Krótki poradnik do porannej kawy
Maseczki do twarzy to niezwykle popularne produkty na rynku kosmetycznym. Za sprawą mody na azjatycką pielęgnację Polki poznały i pokochały maseczki na bawełnianej płachcie - kosmetyki prosto z Azji. Maseczki działają na skórę nawilżająco, odżywczo, ujędrniająco - sprawdzą się w pielęgnacji każdego typu, rodzaju cery. Produkty te są wprawdzie łatwe w aplikowaniu, można jednak popełnić kilka błędów w ich stosowaniu. Jak zatem prawidłowo używać maseczek? Przeczytaj nasz mini poradnik.
24.08.2018 13:49
Krok 1 - oczyszczenie skóry twarzy
Nigdy nie aplikuj maseczki na nieoczyszczoną skórę twarzy! To najgorszy błąd jaki możesz popełnić w stosowaniu maseczek. Skóra zawsze powinna być dokładnie oczyszczona żelem, pianką, mydłem lub innym kosmetykiem, którego aktualnie używasz. Tylko czysta skóra może w odpowiedni sposób przyjąć składniki aktywne zawarte w maseczkach, kremach czy serach pielęgnacyjnych.
Aby dodatkowo wzmocnić działanie odżywcze maski możemy przez jej nałożeniem wykonać peeling skóry. Mechaniczny lub enzymatyczny peeling usunie martwy naskórek, odblokuje i oczyści pory, poprawi mikrokrążenie. Złuszczona, wygładzona skóra będzie chłonąć aktywne składniki z maseczki bardziej intensywnie i skutecznie. Dodatkowo peeling wyrówna koloryt cery, rozjaśni przebarwienia i przywróci skórze naturalny, zdrowy blask.
Krok 2 - używanie toniku
Nie pomijaj tego kroku w pielęgnacji twarzy. Tonik może posiadać wiele właściwości w zależności od rodzaju cery dla której został stworzony. Znajdziemy więc na rynku toniki oczyszczające, ściągające, nawilżające, kojące itp. Tonik to kosmetyków, który usuwa resztki makijażu, zanieczyszczeń ze skóry i przywraca jej naturalne, odpowiednie pH.
Stosowanie toniku przygotowuje naszą cerę o przyjęcia następnych kroków pielęgnacyjnych. Do odświeżenia i orzeźwienia skóry twarzy (zwłaszcza w upalne dni) możemy również użyć naturalnych hydrolatów kwiatowych np.: różanego, jaśminowego, lawendowego.
Krok 3 - maseczka i… relaks
Według azjatyckiego rytuału pielęgnacyjnego przez nałożeniem maseczki należy jeszcze aplikować na skórę esencję i serum. Oczywiście są to kroki dobrowolne, jeśli posiadasz w swojej kosmetyczce tego typu produkty - to śmiało ich używaj! Twoja skóra na pewno będzie z tego zadowolona:)
Przyszedł czas na wybór maseczki. Dopasuj ją oczywiście to rodzaju i aktualnych potrzeb swojej skóry. Maseczek nie da się “przedawkować” - możesz je stosować nawet codziennie podczas wieczornego odpoczynku. Masz do wyboru wiele typów maseczek. W drogeriach znajdziesz maski w kremie, w formie glinki, w bawełnianej płachcie (najczęściej azjatyckie), w formie żelowego płata czy maski peel-off. Wybierz taką, której potrzebujesz najbardziej. Kieruj się podstawowymi właściwościami np.: nawilżenie, oczyszczenie, odżywienie, ujędrnienie. Po aplikacji maseczki na skórę - zrelaksuj się. Znajdź dla siebie 15-20 minut. Odpocznij. Posłuchaj muzyki. W tym czasie Twoja skóra będzie chłonąć to, co najlepsze z nałożonej maseczki.
Krok 4 - czas na krem
Jeśli używasz azjatyckich maseczek w formie bawełnianej płachty to zazwyczaj po ich ściągnięciu pozostaje na skórze warstwa wilgotnej emulsji. Nie zmywaj jej. Wklep nadmiar w skórę, również szyi. Emulsja ta zawiera wiele odżywczych składników - po co więc ją ścierać? Na skórę zrelaksowaną po maseczce najlepiej nałożyć krem nawilżający.
Krem na dzień lub na noc w zależności o jakiej porze aplikujemy maskę na twarz. Przed wyjściem na zewnątrz zawsze pamiętaj o założeniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Nie tylko latem. Promieniowanie słoneczne działa bowiem na naszą skórę przez cały rok. Warto zainspirować się azjatycką pielęgnacją i na stałe wprowadzić filtry UV do swoich codziennych czynności pielęgnacyjnych.
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Cocolita.pl oferującym kosmetyki online, w tym różne rodzaje masek i maseczek do twarzy (również maseczki azjatyckie).
źródło: WHITEPRESS